سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله حاج سیدیوسف طباطبایی‌نژاد امروز _جمعه هشتم تیر_ در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: اگر توانستی به آبروی مردم صدمه وارد نکنی، خداوند لغزش‌های شما را می‌آمرزد، همچنین شخصی که در زمان عصبانیت، خشم خود را فرو می‌برد، خدا نیز به او رحم می‌کند.

وی افزود: امام کاظم (ع) خشم خود را فرو می‌برد و کارهای اشتباه غلامان خود را می‌نوشت و در نهایت تمام آن‌ها را می‌بخشید.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: زبان یکی از مواردی که لازمه جلوگیری از خطا است، همچنین زبان عضوی از بدن انسان است اما خطاهای بسیاری دارد و می‌تواند سر سبز را بر باد دهد.

آیت الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه دروغ یکی از ضررهای زبان است، گفت: ضرر شراب از نظر اجتماعی کمتر از دروغ است، زیرا دروغ موجب نابودی رابطه‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: دروغگو شخصیت اجتماعی خود را خورد می‌کند و تبدیل به یک انسان بی‌شخصیت می‌شود، همچنین دروغ شخصیت انسان را برهم می‌زند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه دروغ در شهادت نیز یکی از انواع دروغ است، خاطرنشان کرد: شهادت دروغ موجب نابودی عدالت می‌شود، همچنین قوه قضائیه در حال حاضر گرفتار شهادت‌های دروغ است، زیرا قاضی باید از سخنان افراد متوجه حق شود.

آیت الله طباطبایی‌نژاد گفت: دروغ تنها به زبان نیست، بلکه دروغ امری غیرواقعی است که به صورت نوشتاری نیز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به سخن امام صادق (ع) افزود: برای شناخت افراد نباید نگاه به طول رکوع و سجده آن کنیم، بلکه باید به سخنان، راستگوئی و امانتداری او نگاه کنیم، همچنین ذکرگویی و طول رکوع و سجده دلیل بر خوبی انسان‌ها نیست.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: پیامبر (ص) می‌فرماید که «شهادت دروغ انسان علیه یک مسلمان یا یک غیرمسلمان که در حکومت اسلامی زندگی می‌کند، موجب می‌شود که او در روز قیامت از زبان آویزان شود و در قیامت با کفار در یک مکان قرار می‌گیرد».

آیت الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه امام علی (ع) منافق را به سه علامت شناسایی می‌کرد، گفت: سه علامت شناخت منافق از زبان امام علی (ع) به تربیت شامل دروغگویی، عمل نکردن به وعده‌ها و خیانت در امانت است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان واقعه هفتم تیر ادامه داد: خدمت، افتخار تمام انسان‌های مؤمن و پیامبران بوده است، همچنین تمام پیامبران خدمت‌گزار و راهنمای مردم بودند و مردم را از سختی‌ها نجات می‌دادند.

آیت الله طباطبایی‌نژاد گفت: شهید آیت‌الله رئیسی یک انسان با اخلاق و مؤمن بود و خستگی نمی‌شناخت، اما بعضی مواقع حاشیه‌ها او را اذیت می‌کرد.

وی اضافه کرد: امروز شاهدیم دشمنان نظام جمهوری اسلامی در حال تلاش برای ایجاد فاصله میان روحانیون و مردم و دولت هستند.

وی افزود: هدف شهید آیت‌الله رئیسی خدمت به مردم بود و این موضوع باید مکتب هر مؤمنی باشد.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: هیچ عملی نزد خدا، بهتر از خدمت به خلق نبوده و هیچ عشقی بالاتر از درک معارف دین نیست.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید