سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله طباطبایی‌نژاد ظهر امروز _جمعه، سی‌ویکم فروردین_ در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: امام خمینی (ره) در ۲۹ فروردین سال ۱۳۵۸ ارتش را تثبیت کردند، در آن هنگام دشمنان و برخی افراد در داخل که نادان بودند مبحث انحلال ارتش را مطرح می‌کردند، اما امام خمینی (ره) بر خلاف همه این نظرها فرمودند در روز ۲۹ فروردین ارتشیان با تمامی تجهیزات خود در خیابان‌ها رژه بروند و مردم نیز از آن‌ها استقبال کنند و ارتش اسلامی نام‌گذاری کردند.

وی افزود: در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ امام خمینی (ره) دستور تأسیس سپاه پاسداران را صادر کردند، در روزهای ابتدایی تأسیس این نهاد وظایف سنگینی بر عهده داشتند و برخی از جدایی‌طلبان در کردستان و گنبد خدمات فراوانی داشته و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند، حفاظت از پرواز، جهاد سازندگی و حضور در دفاع مقدس در کنار ارتش گوشه‌ای از خدمات ارزنده سپاه پاسداران است، نقش سپاه در دفاع مقدس همواره موجب ترس دشمنان ایران بوده است. خداوند در آیه‌ای که آرم سپاه به آن مزین شده است، می‌فرماید با تمام قدرت بر دشمنان وارد شوید و آن‌ها را بترسانید و آگاه باشید در این مسیر هرچه هزینه دادید خداوند جبران خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: بعد از هشت سال دفاع مقدس ارتش و سپاه پاسداران خدمات فراوانی را از جمله دستیابی به تجهیزات مدرن دفاعی داشتند، عملیات وعده صادق بسیار پیچیده و در نوع خود بی‌نظیر بود، بسیاری از موشک‌های ایرانی علی‌رغم ادعاهای دشمنان به هدف برخورد کرده است، دشمنی که ادعای گنبد آهنین داشت در ابتدا توسط طوفان الاقصی و در ادامه عملیات وعده صادق بهم ریخت.

وی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند خسارات طوفان الاقصی برای رژیم صهیونیستی جبران‌ناپذیر است، قطعاً عملیات وعده صادق نیز خسارات جبران ناپذیری برای رژیم غاصب صهیونیستی به همراه داشته است، امروز جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه موجب شده است برخی ملت‌های جهان حتی آمریکا علیه جنایات رژیم غاصب فریاد بکشند.

حضرت آیت‌الله طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: امروز صهیونیست‌ها به آلت دست آمریکا و انگلیس تبدیل شده است، جنگ غزه درس‌های فراوانی برای ما دارد، ابتدا نشان داد باید مردانه در مقابل دشمنان ایستاد، همچنین موضوع غزه نشان داد بسیاری از کشورهای عربی جرئت اعتراض به این جنایات را نداشتند، امروز تنها کشوری که مستقل از فلسطین حمایت می‌کند جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به انهدام امروز ریزپرنده‌های دشمن توسط پدافند هوایی گفت: دشمن نتوانست غلطی انجام دهد و پروازها نیز در کمال آرامش از صبح امروز در حال انجام است.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: امیدوارم خداوند توفیق دهد که تقوای الهی را که در ماه رمضان تمرین کردیم، ادامه دهیم، در این راستا انسان باید در اعمال خود محاسبه نفس داشته باشد به طوری که بعد از پایان یک روز به بررسی اعمال روز خود بپردازد.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید