سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، ظهر امروز _جمعه، ششم بهمن_ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در اصفهان اظهار کرد: امام علی (ع) می‌فرمایند انسان با تقوا دارای سه علامت اخلاص در عمل، وابسته نبودن به دنیا و غنیمت شمردن فرصت است.

وی افزود: امام صادق (ع) فرمودند که مؤمن باید از راه حلال کسب روزی کند و اخلاق انسانی را رعایت کند و رنگ خدایی به خود بگیرد؛ همچنین تاکید شده است که مؤمن باید سیره نیکو داشته باشد، به منظور اینکه مؤمن نباید کینه‌ورزی کند و از مال خود به نیازمندان ببخشد، زیرا انفاق در توان یکی از آموزه‌های اسلام است و نسبت به تمام حسنات ثواب بیشتری نزد خداوند دارد.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: صفت دیگر مؤمن ضرر نزدن به مردم است و همواره باید با در نظر گرفتن خدا از انجام عمل گناه دوری کند و سعی بر سود رساندن به مؤمنان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: امام علی (ع) می‌فرمایند کمترین وظیفه مؤمن نسبت به خداوند متعال این است که برای معصیت از نعمت خداوند کمک نگیرید، امیدوارم خداوند توفیق عنایت فرماید که اهل تقوا باشیم.

حضرت آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد افزود: افتخار ما این است که شیعه حضرت علی (ع) هستیم و لازم است وظیفه خود را انجام دهیم، شیعه کسی است که همراه حضرت علی (ع) باشد و مسیر ایشان را طی کند، امیرالمؤمنین (ع) شخصیتی است که حتی دشمنان نیز از فضائل ایشان تعریف می‌کردند، امیدواریم خداوند ما را از شیعیان خالص حضرت علی قرار دهد.

امام‌جمعه اصفهان ادامه داد: دشمنان تمام سعی خود را برای کاهش مشارکت در انتخابات به‌کار گرفته‌اند و به دنبال یاس و ناامیدی هستند، حرف‌های نا مربوط نباید موجب کاهش مشارکت شود، امروز دشمنان ایران به دنبال این هستند که کاهش مشارکت در انتخابات رقم بخورد.

وی تصریح کرد: قدرت یک حکومت به پشتوانه مردمی است، بنابراین عدم مشارکت حتی به بهانه تنبلی اشتباهی بزرگ است، اگر کسی در انتخابات شرکت نکند التزام عملی به اسلام ندارد، بنابراین زمانی که تمامی بزرگان دعوت به مشارکت در انتخابات می‌کنند نباید به چنین افرادی توجه کرد؛ انتخاب نماینده از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است نسبت به انتخاب یک نماینده اصلح، انقلابی و متدین تحقیق لازم را داشت باشیم و امیدواریم شاهد یک انتخابات با شکوه باشیم.

اطاعت از ولی امر مسلمین رمز پیروزی ملت است

حضرت حجت‌السلام و المسلمین احمد سالک در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان اصفهان ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت زینب (س) اظهار کرد: حضرت زینب (س) پیام‌رسان نهضت عاشورای امام حسین (ع) بودند و انقلاب نوینی را با رویکرد جهاد تبیین بنا نهادند و به ما یاد دادند که چگونه باید مقابل ظلم و استکبار ایستاد و برای حفظ ولایت و ارزش‌ها مقاومت کرد.

وی افزود: حضرت زینب (س) در جلسه با ابن زیاد فرمودند «چیزی جز زیبایی» ندیدم، موضوعی که در جمله نهفته است معامله با خدا و دفاع از قرآن و ولایت است، این آموزه امروز برای ملت ایران ضروری است، این جمله حضرت زینب (س) نشان از عمق ولایت پذیرش شیعیان است، بنابراین اطاعات از ولی امر مسلمین رمز پیروزی یک ملت است، این جمله حضرت زینب (س) به معنای برخورد شجاعانه و اقتدار با دشمنان اسلام است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عبارت «ما رایت الی جمیلا» حضرت زینب (س) یعنی حرکت در مسیر شهادت که چیزی جز سعادت در پی نخواهد داشت، امروز افتخار ملت ایران این است که شهدای بسیاری تقدیم اسلام کردند؛ این جمله حضرت زینب (س) به معنی اقتدار و قوی شدن در مقابل دشمنان است و امروز شاهد این اقتدار در مقابل رژیم صهیونیستی هستیم.

حضرت حجت‌السلام و المسلمین احمد سالک خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) در کلام خود فرهنگ دشمن‌شناسی را به ما آموزش می‌دهند و بر امید به نعمت‌های خداوند تاکید می‌کنند، امروز استکبار جهانی در تلاش است که ملت ایران را ناامید کند، زیرا در ناامیدی آگاهی و بصیرت کاهش می‌یابد، اما ملتی که پشت سر حضرت زینب (س) ایستاده است به روزی‌های روشن امیدوار است.

وی افزود: براساس فرمایش حضرت علی (ع) نگرانی‌ها و سختی‌ها مانع از حرکت بزرگ نیست، ایشان می‌فرمایند چون سختی‌ها به نهایت برسد، گشایش موجب خواهد شد، با حضور در انتخابات تمام سختی‌ها را می‌توانیم با انتخاب اصلح برطرف کنیم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیامبر اسلام (ص) فرمودند جماعتی از مشرق زمین قیام می‌کنند و این مردم زمینه را برای حضور حضرت مهدی (عج) فراهم خواهند کرد، در دوازدهم و بیست‌ودوم بهمن شرایط انقلاب مهدی (عج) فراهم شد، ملت با بصیرت ایران در طول ۴۵ سال در همه صحنه‌ها حاضر بودند و مقابل دشمنان اسلام ایستاده‌اند.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید