سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله سیدابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه های نماز جمعه با اشاره به  دستور قرآن به مومنین درخصوص تقوا گفت: در همه ادیان الهی دستور به رعایت تقوا داده شده است و  قرآن کریم در سوره آل عمران آیه ۱۰۲ می‌فرماید: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلَا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ؛ یعنی ای کسانی که ایمان آورده‌اید، آن گونه که حق تقوا و پرهیزکاری است، از خدا بپرهیزید و از دنیا نروید، مگر اینکه مسلمان باشید!

وی با اشاره به میلاد حضرت مسیح افزود: حضرت عیسی‌ مسیح‌ مجهز به‌ معجزه‌ و دعوت‌ الهی‌ برای‌ نجات‌ بشر از ظلمات‌ شرک‌ و کفر و جهل‌ و ظلم‌ بود و  وظیفه پیروان این پیامبر وظیفه سنگینی است. قرآن در سوره آل عمران و ۱۱۱ مائده و آخر سوره صف به حواریون اشاره دارد و خطاب به مومنین می‌گوید رهبران خود را یاری کنید مثل پیروان حضرت مسیح که وقتی سوال کرد چه کسانی من را یاری می کند، عده ای ایمان آوردند و گفتند ما انصارالله هستیم.

آیت الله مهدوی یکی از برکات طوفان الاقصی  را بیداری آزاد مردان از همه اقشار از جمله مسیحیان سراسر جهان دانست و ادامه داد: امروز حمایت از مردم مظلوم فلسطین عمل به آموزه‌های همه ادیان ابراهیمی از جمله مسیحیان است که به رهبران آسمانی لبیک گفته‌ و در دفاع از مردم مظلوم فلسطین همراه با مسلمانان در راهپیمایی ها شرکت می کنند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین(س)  و روز تکریم همسران و ماردران شهدا اظهار داشت: نهادهای آموزشی و فرهنگی و دانشگاه‌ها که برای سال‌ها  نوجوانان و جوانان را در اختیار دارند باید با برنامه ریزی دقیق و اصولی نگاه انقلابی، بصیرت، روحیه جهادی و دفاع از ولایت را با استدلال به آنان بیاموزند.

وی بر داشتن تقوا و تدین و حضور در مساجد و ارتباط با علما و روحانیون برای نوجوانان تاکید و تصریح کرد: حفظ مرزهای حیا در زمینه های مختلف در فضای مجازی و تشویق دختران به عفت و حجاب برتر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله مهدوی با اشاره به اینکه رژیم جعلی صهیونیستی بعد از دوماه که از قتل عام مردم غزه گذشته و دستاوردی به دست نیاورده است همراه با آمریکا در یک باتلاق خودخواسته قرار گرفته است، گفت: جنگیدن با زنان و کودکان بی‌دفاع فلسطین و کشتار آن‌ها و حمله به بیمارستان و مدارس و اردوگاه‌ها نشان ذلت و شکست رژیم صهیونیستی است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب که آمریکا و اسرائیل نه تنها پیروزی به دست نیاورد بلکه نمی‌تواند خسارتش را هم جبران کند، گفت: آمریکا بین حمایت از اسراییل و تحمل هزینه های این جنگ بر مردم آمریکا مانده است، اگر نخواهد حمایت کند با شکست رژیم صهیونیستی مواجه می‌شود که خود اسراییل اعلام کرد اگر حمایت آمریکا نباشد اسراییل از بین می رود.

وی حضور در انتخابات را مظهر قدرت مردم و ملت دانست و گفت: نباید مشکلات را به انتخابات گره زد، باید از اصل نظام و ولایت فقیه با حضور در انتخابات پشتیبانی کنیم البته سلامت انتخابات، شور و رقابت و رفاقت سالم انتخاباتی و امنیت مردم برای حضور در انتخابات مهم است و رهبری فرمودند ما امین مردم هستیم و هرگز اجازه نمی‌دهیم که خدشه‌ای در رای مردم ایجاد شود.

آیت الله مهدوی بر انتخاب اصلح و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: بنده قبلا در امور انتخابات وارد می شدم اما بخاطر منع قانونی که مجلس  تصویب کرده است هیچ ورود و حمایتی از گروه‌ها و اشخاص نمی‌کنم ولی از جریان انتخابات و شرکت حداکثری حمایت می‌کنم.

امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: ۲۵ آبان مردم اصفهان بزرگ‌ترین خدمت را با تقدیم شهدا به نظام داشته اند و الان هم با امید و نشاط پای انقلاب ایستاده‌اند ولی برخی مسؤولان درخصوص آب با نگاه استانی و نه نگاه ملی کم لطفی کردند  باید برای مردم اصفهان  بیش از همیشه تلاش کنند.

وی با تأکید بر ضرورت اهتمام مردم و مسؤولان در پیشبرد اهداف شهدا و ترویج دین اسلام و مطالبه‌گری از مسؤولان درخصوص دقت نظر و پیدا نکردن مخرج مشترک با دشمنان هشدار داد و افزود: در مطالبه‌گری باید عدالت گفتار، بیان و ارائه راه حل، حفظ مواضع انقلابی مدنظر قرار گیرد.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید