سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان ظهر امروز در مراسم سیاسی عبادی نماز جمعه که در مصلی امام خمینی اصفهان برگزار شد، اربعین را واژه مقدسی دانست و با بیان حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) در سفارش به جابربن عبدالله انصاری در اربعین امام حسین(ع) که فرمودند هر قدمی بردارید ثواب حج عمره دارد، اظهار داشت: اربعین یکی از نشانه‌های حقانیت امام حسین(ع) و تشیع است، پیاده روی اربعین یک مانور با عظمت اسلامی است که قدرت تشیع و اسلام را به دنیا نشان می‌دهد.

وی صبر و تقوا را ۲ رمز موفقیت انسان بیان کرد و افزود: خداوند سبحان در قرآن مجید ۲ رمز موفقیت برای ما ذکر کرده است، اگر این دو رمز را بکار بگیریم تمام مکر، حیله، توطئه، شیطنت، نامردی و ناجوانمردی و تمام آنچه دشمن، علیه ما نقشه می‌کشد خنثی خواهد شد و آن صبر در برابر مشکلات و تقوای الهی است.

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی ادامه داد: بعضی‌ها انقلاب و حکومت اسلام را دوست دارند اما طاقتشان کم است دین و ایمانشان به گران یا ارزان شدن اجناس بسته است، گران می‌شود بی دین می‌شوند، ارزان می‌شود دیندار می‌شوند این‌گونه اعتقادات بی فایده است این افراد به نتیجه‌ای از ایمان نمی‌رسند.

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: اصل در زندگی ما باید دین باشد سختی‌ها، راحتی‌ها، قدرت‌ها، جنگ‌ها، فتنه‌ها در مقابل همه اینها ما باید دین خودمان را حفظ کنیم؛ همانطور که تاریخ انبیا هم این درس را به ما یاد داده است کسانی‌که مومن بودند در تمام سختی‌ها صبر داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که قرآن می‌فرماید اگر در برابر مشکلاتتان صبر کردید دین‌تان را به خاطر سختی‌های معیشتی از دست ندادید و تقوای الهی را پیشه خود قرار دادید، هرچه دشمن می‌خواهد مکر کند شما پیروز خواهید شد.

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی با اشاره به مکر و شیطنت بسیار خطرناک رژیم صهیونیستی برای صنایع موشکی ایران گفت: رژیم صهیونیستی از قبل گفته بود بزودی ما ایران را در درون نابود می‌کنیم  اما اطلاعات صنایع دفاعی کشورمان آن چنان معجزه‌ای آفرید و به فضل الهی قدرتی از خود نشان داد، قبل از اینکه آنان به نتیجه برسند همه را خنثی کردند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان فرازهایی از سخنان رهبری در دیدار اعضای دولت با ایشان گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند به قله نزدیک هستیم، ملت باید کمی صبر و تحمل از خود نشان دهند بزودی به قله خواهیم رسید، آن موقع دنیا هیچ غلطی نمی‌تواند در برابر ملت ایران انجام بدهد.

وی در خطبه اول نماز جمعه با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به موضوع اعراف در ادامه بحث قیامت در هفته های گذشته پرداخت.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید