سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

نماز عبادی سیاسی جمعه امروز همزمان با عاشورای حسینی با حضور عزاداران اباعبدالله الحسین علیه السلام در نقاط مختلف استان اصفهان برگزار شد.

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان در مصلی امام خمینی(ره) این شهر ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: شب گذشته امام حسین (ع) تا صبح امروز (عاشورا) بیدار بودند، در ابتدای شب گذشته با یاران خود اتمام حجت کردند و امروز متأسفانه در جامعه ما نیز دشمن داخلی وجود دارد که تحت فرمان دشمنان خارجی عمل می‌کند.

وی ادامه داد: امسال پیش از آغاز مراسم محرم دستگاه‌های اطلاعاتی گروه‌های مختلفی را دستگیر کردند که سعی داشتند با اقدام‌های تروریستی اهداف دشمنان ایران را اجرا کنند.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: درس دومی که امروز از امام حسین (ع) باید آموخت این است که باید در مقابل ظالمان ایستاد تا اسلام ذلیل نشود، در این راستا شهید سلیمانی و رزمندگان اسلام به تاسی از امام حسین (ع) به تقابل با دشمنان رفتند و امروز ندای هیهات من الذله امام حسین (ع) در بسیاری از کشورهای جهان طنین‌انداز است.

وی خاطر نشان کرد: درس سومی که از امام حسین (ع) باید آموخت این است که در کنار جهاد نباید خدا را فراموش کرد، همان‌طوری که شب عاشورا امام حسین (ع) به یارانش فرمود پیش از جهاد به راز و نیاز با پروردگار بپردازید.

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی بیان کرد: به کوری چشم دشمنان امام حسین (ع) که حدود یک ماه پیش تلاش‌های خود را برای تحریم محرم به کار گرفته بودند، اما امسال عزاداری‌های امام حسین (ع) رکورد شکست و در باشکوه‌ترین حالت ممکن در حال برگزاری است، خداوند ان شاالله ما را در مسیر امام حسین (ع) استوار کند.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص قیام امام حسین (ع) می‌فرمایند یکی از امتیازات جامعه شیعه بر دیگر جوامع مسلمان این است که این جامعه از عاشورا برخوردار است، در واقع امام خمینی (ره) در این راستا فرمودند انقلاب اسلامی با حماسه عاشورا پیروز شد.

امام جمعه موقت اصفهان همچنین گفت: همه نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت می‌کنم و در این راستا لازم است که تنها به خداوند امیدوار باشیم زیرا خداوند ولی انسان است، برهمین اساس نباید به جز خداوند به کس دیگری امیدوار بود زیرا که عزت و ذلت دست خداوند است. انقلاب اسلامی ایران یک معجزه بود زیرا یک روحانی بدون سلاح‌های پیشرفته مقابل استکبار جهانی ایستاد.

وی افزود: متأسفانه امروز به نظر می‌رسد برخی قیامت را فراموش کرده‌اند و بسیاری از مشکلات امروز این افراد به خاطر این است که نسبت به روز حسابرسی بی توجه هستند، در راستای مباحث مربوط به روز قیامت موضوع شفاعت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، از نظر پیامبر اکرم (ص) از جمله شافعان روز قیامت قرآن کریم، صله رحم، رسوالله (ص) و اهل بیت هستند.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید