سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی امام جمعه محترم موقت اصفهان، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: یکی از مصادیق تقوا، تقوای در اجتماع است زیرا تأثیرگذاری بیش‌تری نسبت به تقوای فردی دارد و همگی در جامعه در یک کشتی قرار داریم. 

وی با اشاره به ماجرای سلمان رشدی بیان داشت: این اتفاق ۳۴ سال پس از توهین او به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) و قرآن رقم خورد.

مهدوی با اشاره به آغاز هفته دولت تأکید کرد: با توجه به دستور جهاد تبیین رهبر معظم انقلاب شایسته است که دولت‌مردان گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند.

امام جمعه موقت اصفهان پیرامون اقدامات انجام شده توسط دولت سیزدهم توضیح داد: جلوگیری از رشد نقدینگی، شتاب تورم، مثبت شدن تراز تجاری و پیشی گرفتن صادرات از واردات، ۵ برابر شدن صادرات نفت، تحول در ارتباط با همسایگان، حذف دلار در برخی مبادلات و تهاتری انجام دادن صادرات و واردات از دستاوردهای دولت سیزدهم است که باعث می‌شود نیاز چندانی به نتیجه رسیدن برجام نداشته باشیم.

وی پیرامون مذاکرات میان ایران و آمریکا عنوان کرد: غربی‌ها بدانند زمان باج‌خواهی و امتیاز دادن یک‌طرفه ایران تمام شده است و نه دولتمردان و نه ملت ایران زیر بار ذلت و خواسته‌های آن‌ها نخواهند رفت.

مهدوی ضمن گرامیداشت روز صنعت دفاعی یادآور شد: زمانی که دشمن با جوسازی‌ها مانع پیشرفت کشور می‌شد، گذشت؛ امروز شاهدیم که دانشمندان با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب و دولت با جدیت و قدرت، صنایع هوایی و نظامی را پیش می‌برند و امیدواریم در آینده به همین مسیر ادامه دهند. 

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به حمله رژیم کودک‌کش صهیونیستی به غزه مطرح کرد: در حمله رژیم ساختگی صهیونیست به غزه، تنها جنبش جهاد فلسطین جلو آمد و کاری کردند که روزنامه صهیونیستی بیان کرد این جنگ یک شکست مفتضحانه برای اسرائیل بود و ذلیلانه مجبور شدند مصر را واسطه کنند.

وی خطاب به هیأت دولت اعلام کرد: گرچه پیشرفت‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف رقم خورده است اما فشار اقتصادی که بر مردم وارد است، گاهی اجازه نمی‌دهد پیشرفت‌ها دیده شود و مردم انتظار اقداماتی برای محرومان دارند گرچه به ندرت سخن می‌گویند.

مهدوی پیرامون مسأله آب استان گفت: استان‌های همجوار ما برادران ایمانی ما هستند و از اقدام وزیر نیرو برای آن‌ها تشکر می‌کنیم؛ لازم است وزارت نیرو به مشکلات اصفهان نیز نگاهی داشته باشد، نجابت و سکوت مردم اصفهان نباید باعث شود دولت‌مردان تصمیمی برای اصفهان نگیرند و نیاز است تصمیمی عادلانه و جدی گرفته شود.

امام جمعه موقت اصفهان در خطبه اول نماز جمعه نیز با بیان اینکه یکی از راه‌های رعایت تقوا تهذیب نفس است، اظهار داشت: اشخاصی که عادت به صبر، عفو، عفت، انفاق و ایثار دارند، این عادت در شبانه‌روز بر رفتار آن‌ها تاثیر زیادی خواهد گذشت اما در مقابل ممکن است برخی افراد به بدی‌ها عادت کنند. 

وی ضمن گرامیداشت شهادت امام سجاد(ع) عنوان کرد: امام سجاد(ع) در زمانی زندگی می‌کردند که بنی امیه جنگ نرمی را علیه معارف دین شروع کرد و امام در محدودیتی قرار داشتند که اصحاب و یاران کمی داشتند، در همین راستا کاری کردند که تعداد اصحاب خود را افزایش داده و معارف دین را به‌ آن‌ها منتقل کنند؛ اقدام دیگر ایشان دعا و مناجات بود که هم برای مردم آن زمان و هم زمان‌های بعدی مفید بوده است.

مهدوی با اشاره به برخی از دعاهای صحیفه سجادیه یادآور شد: امام سجاد(ع) برای انتقال معارف، به جای اینکه آن‌ها را مستقیم به افراد بیان کنند، از طریق دعا این عمل را پیش بردند و شاهدیم صحیفه سجادیه مملو از معارف دینی است که در ادامه توسط امام باقر(ع) و امام صادق(ع) به مردم منتقل شد.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید