سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان، در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به آیاتی از قرآن اظهار داشت: همیشه باید نعمت‌های خدا را شکر کنیم، مخصوصا وقتی مستکبران درصدد تسلط بر شما هستند و خدا آن‌ها را از تسلط آن‌ها بر شما بازداشته است.

وی افزود: رمز پیروزی ما در گذشته و حال توکل بر خداوند بوده است که اگر اینطور باشد هیچ‌کس نمی‌تواند بر ما مسلط شود.

میردامادی ادامه داد: تمام خلقت نشان می‌دهد که زندگی هدف‌دار است، پس مرگ پایان زندگی نیست، بلکه آغاز زندگی تازه‌ای است، آنچه اصل حیات ما را تشکیل داده، همیشه زنده است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به عدم مرگ روح بیان کرد: این روح تا زنده است ما با خواسته‌های نفسانی مبارزه کنیم و به روح میدان دهیم، به جایی می‌رسد که می‌توان کارهای خارق‌العاده‌ای انجام داد.

وی اضافه کرد: نباید زندگی را هیچ و پوچ فرض کرد، اگر به اندازه ذرات گرد و غباری کار خوب یا بد کنیم، نتیجه آن را خواهیم دید، امیدوارم همه ما دنیا را هدف قرار ندهیم، بلکه وسیله‌ای باشد برای رسیدن به آخرت سعادتمند و پر از رستگاری.

امام جمعه موقت اصفهان در ادامه خطبه‌های خود، با اشاره به نیروی دریایی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند نیرویی که در ابتدای جنگ وارد شد و نیروی دریایی دشمن را ساقط کرد و امروز هم یکی از مفاخر این مملکت و قدرت اسلام است، همین نیروی دریایی است.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر و خواسته کشاورزان گفت: جای هیچگونه تردیدی نیست که کشاورزان حق دارند، پولی دادند و الان طلبکار هستند و دولت‌های قبل به کار آن‌ها رسیدگی نکردند، در هفته‌های قبل مسالمت‌آمیز خواسته‌های خود را بیان کردند.

میردامادی ادامه داد: خود رییس‌جمهور جلساتی تشکیل دادند، آنچه ما مطمئن هستیم این است که آن‌ها دارند تلاش می‌کنند.

امام جمعه موقت اصفهان بیان کرد: من باید از کشاورزانی که مطالبات خود را مسالمت‌آمیز پیگیری کردند و به دشمن میدان ندادند، تشکر کنم.

وی تاکید کرد: با عنایت به این که همه مسؤولان دارند تلاش می‌کنند، اما آب نیست، هم چهارمحال مشکل آب دارد، هم خوزستان و هم اصفهان.

میردامادی با اشاره به خواندن نماز استسقا توسط امام رضا برای بازش رحمت الهی، گفت: هر زمان که ستاد برگزاری نماز اعلام کرد، همه خواهیم آمد و این نماز را خواهیم خواند.

وی با بیان اینکه امروز دیگر جنگ دشمن جنگ نظامی نیست، تاکید کرد: روزی که اسلحه‌خانه‌های ما خالی بود توانستیم دشمن را زمین‌گیر کنیم، امروز هم با رهنمودهای مقام معظم رهبری در موضع قدرتیم و مردم اجازه نمی‌دهند دشمنان و ضدانقلاب بین آن‌ها تفرقه ایجاد کند. 

میردامادی اضافه کرد: دشمن دست از کار خودش برنمی‌دارد، کار دشمن ایجاد اختلاف بین گروه‌ها و سلایق مختلف است، اگر کسی گوش از فرمان رهبری برداشت، به جای درستی نخواهد رفت.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به تلاش‌های نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت گفت: از نیروی انتظامی و همچنین از همه شما که آماده دفاع از اسلام و ارزش‌های اسلامی هستید، نهایت سپاس و تشکر را دارم.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید