سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

امام جمعه محترم موقت اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: در این روزهای مبارک از خداوند متعال بخواهیم که به ما کمک کند تا به بندگانی که به تقدیر خدا در فشار و سختی سیل هستند یاری برسانیم.
حضرت آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی ادامه داد: مردم در این چند روز امتحان خوبی پس دادند و انشالله خداوند در این مسیر به همه مردم توفیق دهد.
وی یادآور شد: ترمیم این خسارت‌ها نیاز به حمایت مستمر مردمی و دولتی دارد و باید این حمایت‌ها ادامه پیدا کند.
آیت‌الله مهدوی با اشاره به لزوم توجه به رحمت الهی تأکید کرد: این باران رحمت هم به همراه داشت و وحدت همه مردم را تقویت کرد و حتی استان‌هایی که بر سر آب رقابت داشتند، یکدل شدند و حضور اصفهانی‌ها در مناطق سیل‌زده، دلگرم‌کننده بود.
خطیب جمعه اصفهان متذکر شد: نحوه استفاده این کمک‌ها نیز باید مورد دقت قرار گیرد تا مشکلی ایجاد نشود.
وی تصریح کرد: اطلاعات غلط از سوی دشمنان در فضای مجازی منتشرشده و توصیه این است که مردم به هر خبری اتکا و اعتنا نکنند.
آیت‌الله مهدوی اعلام داشت: اعلام‌شده که اولویت بر کمک‌های نقدی است و مردم نیز بهتر است که کمک‌های نقدی ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: از دل حوادث و مشکلات می‌توانیم فرصت‌هایی ایجاد کنیم و سیل نیز یکی از این مشکلات است.
آیت‌الله مهدوی با تبریک روز جوان اعلام داشت: نسل جوان امید و آینده نظام است و جوان با ویژگی‌های خاص خود، دل‌پاک و سری پر از انگیزه دارد و می‌تواند سرمنشأ اتفاقات خوب باشد.
وی یادآور شد: شهردار اصفهان به بنده قول دادند که جلوی مفاسد را بگیرند و بنده نیز بر همین مبنا سکوت کردم اما در حال حاضر افرادی از این سکوت ما سو استفاده می‌کنند و در ایام نوروز، عده‌ای شادی مردم را به گناه آلوده کردند.
خطیب جمعه اصفهان گفت: مدیریت چهارباغ در جشن‌های خود، با برگزاری کنسرت و موسیقی خیابانی و … شادی مردم را به گناه آلوده کردند.
وی ادامه داد: دوچرخه‌سواری بانوان در چهارباغ ترویج می‌شود و تقاضای مردم از شهرداری و دادستان محترم این است که با این مسائل برخورد کنند.

آیت‌الله مهدوی بیان داشت: در هفته‌ای که گذشت، دولت امریکا رسماً سپاه پاسداران را تروریستی اعلام کرد و این مسأله جدیدی نیست.
وی ادامه داد: پیش‌تر سپاه قدس و پس‌از آن، کل سپاه تحریم شده بود و این کار جنبه تبلیغاتی داشت.
خطیب جمعه اصفهان گفت: این اقدام نکاتی در خود داشت که مهم‌ترین آن، افزایش اتحاد مردم و پشتیبانی همه اقشار از سپاه بود.
وی تأکید کرد: سپاه برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب به وجود آمد و هماهنگی آن با ارتش، مثال‌زدنی است.
خطیب جمعه اصفهان یادآور شد: سپاه نفوذی خاص در دل مردم دارد و همین امر موجب می‌شود، سپاه با حمایت مردم باقدرتی بیشتر در مقابل دشمنان ایستادگی کند.
آیت‌الله مهدوی تصریح کرد: سپاه پاسداران باید به خود ببالد، چون با این اقدام آمریکا مشخص شد که سپاه راه خود را درست انتخاب کرده است.

وی ادامه داد: همه می‌دانند گره تروریستی داعش، از سوی آمریکا ایجادشده و این مسأله به تأیید دولتمردان آمریکایی هم رسیده و همه می‌دانند، سپاه قدس، سفره داعش را جمع کرد.

خطیب جمعه اصفهان یادآور شد: سابقه انسان کشی آمریکا در منطقه کاملاً واضح است این دولت تمام تلاش خود را برای سقوط دولت‌ها، تجزیه کشورها و کشتار مردم به کار گرفته است و هر جا شرارت هست، نام آمریکا نیز به گوش می‌خورد.
آیت‌الله مهدوی تأکید کرد: آن‌ها به آرزوی خود در منطقه نرسیده‌اند و چاره‌ای جز این اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران ندارند تا از احتضار خارج شوند.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید