سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

امام جمعه موقت محترم اصفهان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: خودم و همه شما نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم، دوستی متقین با یکدیگر واقعی است و متقین همراه، همفکر و کمک یکدیگر هستند؛ در پایان سال که برخی خانواده‌ها دچار مشکل هستند، سایر انسان‌های متقی به آن‌ها کمک می‌کنند.

حجت‌الاسلام سیدمجتبی میردامادی افزود: آیا آمریکا و سایر مستکبرین با یکدیگر خوب هستند یا واقعا این کشور‌ها طرفدار یکدیگر هستند یا این ارتباط فقط سیاسی است؟

وی بیان داشت: بزرگترین شبهه مخالفین در خصوص معاد این است که معاد غیر ممکن است، آن‌ها تصور می‌کنند قدرت خداوند مانند قدرت خودشان است و به همین دلیل معاد را قبول ندارند.

میردامادی تصریح کرد: همانطور که در فصل زمستان درختان همه خشک می‌شوند اما در فصل بهار زنده می‌شوند و شکوفه می‌دهند، خداوند انسان‌ها را نیز در روز قیامت زنده می‌کند؛ این عالم مهندسی دارد و آن خدایی است که هر مرده‌ای را زنده می‌کند و هیچ چیزی پایان قدرت و عزتمندی وی نیست.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: در قیامت همه ما با یاد خدا زنده می‌شویم، قیامت و حساب و کتاب قطعی است، انسان هر آیه‌ای از قرآن را که در دنیا اجرا کند، یک درجه در بهشت بالاتر می‌رود؛ ما هم در گرفتاری و مشکلات سهمی داریم، آن‌هایی که مسؤولیتی دارند یادشان رفته به مردمی که رأی دادند و در راهپیمایی‌ها شرکت کردند، رسیدگی کنند.

وی با اشاره به وضع بد اقتصادی بیان داشت: وضع اقتصادی مملکت خوب نیست، فاصله طبقاتی سر به جهنم گذاشته است، خانواده‌هایی که اتومبیل‌های میلیاردی، باغ و ویلا دارند و هر‌ خرجی بخواهند می‌کنند و در مقابل خانواده‌هایی که چیزی ندارند و به سختی زندگی را می‌گذرانند؛ مسؤولان در‌ این زمینه اگر‌ کوتاهی کنند گرفتار عذاب الهی می‌شوند، مردم هم همین‌‌گونه هستند و وظیفه شرعی است که به افراد نا‌توان کمک کنند و در روز قیامت باید پاسخگو باشند.

میردامادی در ادامه سخنان خود با اشاره به مناسبت‌های هفته آینده تصریح کرد: ولادت مولود کعبه عیدی است که بر عید کوچک جلو افتاده است، ولاد امام علی (ع) تاریخی است، صفات خاص امیرالمؤمنین چیزی نیست که به راحتی از کنار آن‌ها عبور کرد؛ توصیه می‌کنم در ایام اعتکاف حضور پیدا کنید، این ایام برکت و لطفی از جانب خداوند است.

امام جمعه موقت اصفهان خاطر‌نشان کرد: عمده مشکلات ما فاصله‌گرفتن از خداوند است، وقتی فکر کردیم آمریکا و اورپا می‌توانند به ما کمک کنند و به دنبال طرح‌هایی از سوی آن‌ها رفتیم، ریشه بدبختی‌ها و مشکلات همین است.

وی در ادامه عنوان کرد: انتخاب حجت‌الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه از الطاف خداوند است مجرم هر کسی باشد باید طبق قانون با آن برخورد شود، دیده‌ایم در گذشته اقوام مسؤولان چه کار‌هایی کردند و با تماس‌هایی مشکل را به صفر رساندند؛ باید کمک کنیم و با حمایت از وی برای مبارزه با هر فساد ایستادگی کنیم.

میردامادی همچنین با اشاره به سخنان معصوم‌بیگی در سخنرانی پیش‌ از خطبه‌ها گفت: آمار جان‌باختگان در اثر تصادف تأسف‌بار است، باید طبق قانون عمل کنیم و اگر خلاف قانون کاری انجام دهیم، حرام است؛ نیروی انتظامی با قدرت مقابل هر خلافی ایستاده است و باید در ادامه نیز ایستادگی کند، گرفتن سارقان و متخلفان آسان نیست و نیروی انتظامی با در دست گرفتن جان‌ خود این کار را انجام می‌دهد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سخنان اخیر رهبری خاطر‌نشان کرد: نباید نیروی‌های مسلح کشور ضعیف شوند و مشکلات اقتصادی در زندگی پیدا کنند به انحراف کشیده شوند، همه باید در وقت انتخابات توجه داشته باشیم که افراد چه می‌گویند مهم نیست مهم این است که چه کسی است؛ همه باید سعی کنیم با زبان صادق با مردم صحبت کنیم، اگر مملکت ما به سخنان رهبری توجه کند، به خدا توکل کند و به راه خود ادامه دهد، سیلی به صورت آمریکا می‌زنیم که در تاریخ نمونه آن دیده نشده باشد.

وی در پایان یاد‌آور شد: در ایام نوروز رعایت حجاب و موازین اخلاقی واجب است، خوشی مردم جای خود دارد، اما اگر گناه بیاید، خوشی نیز نکبت گرفته می‌شود؛ امروزه با کمال تأسف بی‌بندوباری و بی‌حجابی ممکت را گرفته است، گشت ارشاد و‌ مأموران نیروی انتظامی بدون دعوا باید امر به معروف و نهی از منکر کنند.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید