سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله حاج سیدابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان ظهر امروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان اظهار داشت: یکی از شمول تقوا ترک جدل و نزاع است؛ وقتی کسی تلاش می‌کند عمل و سخن خودش را غالب کند،‌ قطع شدن خودش را پایه‌ریزی می‌کند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه میلاد امام هادی(ع) و عید غدیر افزود: امام هادی علیه السلام دو گنجینه بزرگ برای ما قرار دادند یکی از آن‌ها زیارت جامعه کبیره است که به عنوان هفتمین زیارت امیرالمؤمنین در مفاتیح‌الجنان ذکر شده است.

آیت الله مهدوی ادامه داد: در قرآن آیات مختلفی وجود دارد که به فرموده امام هادی(ع) شأن نزول این آیات امیرالمؤمنین و آیات ولایت است، شیعیان باید به این آیات آگاه باشند.

امام‌ جمعه موقت اصفهان تشریح کرد: در خطبه روز غدیر پیامبر از مردم نسبت به اولی بودن خودشان نسبت به جانشان سوال کردند و مردم تایید کردند، ایشان پس از اقرار گرفتن از مردم، حضرت علی(ع) را به عنوان وصی خود معرفی کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آیه ۵۶ سوره مائده که بیانگر پیروزی حزب‌الله است، یادآور نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی درباره اینکه در جای درست تاریخ یعنی حزب‌الله قرار گرفته‌اند است، امیدواریم به زودی شاهد پیروزی حزب‌الله در غزه باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از شئون تقوا حضور در نماز جمعه است ادامه داد: روز جمعه ۷ ویژگی دارد؛ این روز افضل روزها و سید الایام، چند برابر شدن حسنات، محو سیئات، رفع درجات، استجابت دعوات، کشف کربات و قضا حوائج عظام است.

آیت الله مهدوی تصریح کرد: امیرالمؤمنین(ع) در خصوص اهمیت نماز جمعه می‌فرماید اگر ۱۰ نماز قربان را از دست دهم، نزد من محبوب‌تر از این است که یک نماز جمعه را بدون علت ترک کرده باشم.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: در هفته قوه قضائیه هستیم از اول تا هفتم تیر به مناسبت شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب به دست منافقان، هفته قوه قضائیه نامیده شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در هفته پیش رو انتخابات ریاست جمهوری برگزاری می‌شود، در این انتخابات مشارکت بالا برای کشور اصل اساسی است و پس از آن انتخاب فرد اصلح باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: انتخابات باید رقابت رفاقتی باشد، گاهی در کاندیداها و طرفداران آن‌ها به چشم می‌خورد که یکدیگر را تخریب و تحقیر می‌کنند؛ انتخاب کاندیدای اصلح نباید اختلافی بین آحاد ملت ایجاد کند.

آیت الله مهدوی گفت: فردی به رهبر انقلاب از ریاست جمهوری سابق شکایت کرده بود و ایشان فرمودند ما امین مردم هستیم؛ نمی‌توانیم اجازه دهیم رأی خروجی از صندوق چیزی جز رای مردم باشد؛ انتخابات بدون دستکاری در صندوق‌های رای صورت می‌گیرد و کسی‌ که آرا بیشتری داشته باشد انتخاب می‌شود.

امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: باید از وحدت و انسجام ملی مواظبت کنیم و پشتیبانی از نظام را با حضور پای صندوق رای نشان دهیم تا نقشه‌های دشمن با دیدن حضور مردم که پشتوانه نظام هستند، نقش برآب شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان عنوان کرد: در دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری مشارکت ۴۸ درصد بود، امیدواریم حماسه مردم در تشییع شهید رئیسی، با حضور پرشور در انتخابات تکمیل شود و ایران قوی‌تری را به وجود آورد که دفع تعرض دشمنان را به همراه دارد.

وی افزود: امیدواریم مردم‌ با وحدت، همدلی، انسجام و حضور قوی، اقتدارشان را به دشمنان نشان دهند و دوستان داخلی را شاد و دشمنان را مایوس کنند.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید