سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی صبح امروز _دوشنبه بیست‌وهشتم خرداد_ در خطبه‌های نماز عید قربان اصفهان، اظهار کرد: ضرورت دارد در انتخابات پیش‌رو یک رئیس‌جمهور مؤمن، انقلابی را انتخاب کنیم، باید توجه داشت که دشمنان داخلی و خارجی به دنبال ایجاد فتنه هستند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در پیام اخیر خود فرمودند دشمنان از کنگره حج می‌ترسند، قرآن مناسک حج را مظهر برکت و هدایت معرفی کرده است، همچنین حج تنها عبادت نیست بلکه درس زندگی است. مسئله برائت، امسال برجسته‌تر از گذشته است زیرا فجایع غزّه جای هیچ‌گونه ملاحظه و مماشات برای هر فرد و حزب و دولت و فرقه مسلمانان باقی نگذاشته است و این برائت باید در قول و عمل ملت‌ها و دولت‌ها خود را نشان دهد و عرصه را بر جلادان و حامیانشان تنگ کند، این فرمایش رهبر انقلاب به معنی آن است که ضرورت دارد هر کجای این جهان ندای مرگ بر آمریکا را سر دهیم.

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: قربان در معنای لغوی به معمای تقرب است، یعنی اعمالی که انسانی را به خداوند نزدیک می‌کند. جهاد و خدمت در راه حق نیز موجب نزدیکی به خداوند و عزت بین مردم می‌شود، شاهد بودیم که در تشییع باشکوه شهدای خدمت مردم عاشقانه رئیس‌جمهور شهیدشان را بدرقه کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین میردامادی تصریح کرد: حج یک ماکت از اسلام است که تمامی فرامین قرآن در حج متصور است، که با ندای «لبیک اللهم لبیک، لبیک لا شریک لک لبیک» هفت دور خالق گردیده و خدا را برای تمامی عمر محور زندگی خود قرار می‌دهیم و سپس در مقام ابراهیم به منظور اعلام بندگی پشت قدم‌های انبیا نماز به جا می‌آوریم و سپس با تقصیر کردن فکرهای آلوده را از خود می‌کنیم، با حرکت به سوی جمرات شیطان را رمی می‌کنیم، امروز باید توجه داشت که شیطان بزرگ آمریکا و مابقی شیاطین انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند.

وی تاکید کرد: در ادامه حجاج با رفتن به قربانگاه، نفس خود را ذبح کرده و با تراشیدن موی خود اعلام سربازی در راه خداوند می‌کند.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: طبق فرمایش قرآن ضرورت دارد انسان نسبت به دستورات خداوند تسلیم باشد، همانطوری که حضرت ابراهیم (ع) در مقابل دستور ذبح حضرت اسماعیل (ع) از طرف خدا تسلیم بود، در این راستا عید قربان به معنای تسلیم در برابر اراده خداوند است، در این راستا ضرورت دارد نسبت مشکلات معیشتی صبر داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین میردامادی ادامه داد: انسانی محبوب خداوند است که مضاف بر بندگی اهل معرفت باشد، در این راستا باید ضمن شناخت خداوند اولیا خداوند را بشناسیم، امروز شاهدیم برخی که ادعای مسلمانی دارند فاقد معرفت هستند.

امروز برابراست با: