سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان که در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت هفته کار و کارگر اظهارداشت: اگر بخواهیم جهش تولید با مشارکت مردم محقق شود باید همه اقدامات مردم و مسؤولان بر این دو نکته متمرکز شود.

وی با اشاره به دیدار کارگران با رهبر انقلاب افزود: رهبر انقلاب فرمودند نقش اصلی تولید را کارگر ایفا می‌کند، کارگران باید به ارزش ذاتی کارشان واقف باشند اکنون با توجه به شرایط تحریمی ارزش دادن به کارگران حمایت از این قشر است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: لازمه استقلال اقتصادی، جهش تولید است که منجر به استقلال سیاسی و فرهنگی می‌شود، کشوری که وابسته به واردات باشد نمی‌تواند استقلال سیاسی و نظامی داشته باشد.

آیت الله مهدوی گفت: از آنجا که کار کارگر وابسته به دانش است، کارگر باید به طور مستمر ابتکار و نوآفرینی داشته باشد، تا حرف اول را بزند، کارش کیفیت بالا داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: مقدمه هر عملی علم و دانش است که در آیه ۴۰ سوره قصص نیز برای بیان قدرت از علم استفاده کرده است امروز قدرت وابسته به توان علمی است.

امام جمعه موقت اصفهان با تشویق همگان به مطالعه کتاب‌های شهید مطهری، بیان کرد: در آستانه روز معلم و روز کارگر هستیم این دو روز می‌توانند مکمل یکدیگر باشند، امروز دولت باید از دانش‌بنیان‌ها حمایت جدی کند و با پیوند مراکز کار و کارگر بتواند از علمشان استفاده کند.

مهدوی گفت: استفاده از نیروهای جوان فعال و متدین که مدیریت خوبی دارند، می‌تواند حمایت خوبی از کار و کارگر، اختراع مخترعان و ابتکار مبتکران باشد، همچنین حمایت از نیروهای جهادی که فی سبیل‌الله تلاش می‌کنند می‌تواند در راستای تحقق شعار سال شاهد عملکرد بهتری در این حوزه باشیم.

وی اظهار داشت: امروز شاهد نوعی بی‌حجابی در جامعه هستیم که نوعی تحقیر غیرمحسوس زنان است، لازم است فرهیختگان به قول سدید که مطابق با دلیل عقلانی است تلاش بیشتری کنند، آموزش و پرورش باید به گونه‌ای باشد که دانش آموزان هر چه به مقاطع بالاتر می‌روند به حجاب برتر روی آورند و حیا و عفتشان بیشتر شود.

آیت الله مهدوی تصریح کرد: پیش از اسلام زنان جامعه حجاب کامل داشتند و این هویت ایرانی است بعد هویت اسلامی به آن ضمیمه شده است، مسؤولیت بزرگی بر دوش همه است، امروز حجاب یک قانون اسلامی و سیاسی است که برای همه الزام‌آور است.

امام جمعه موقت اصفهان یادآور شد: بحث عقلانی حجاب باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا افراد با حجاب برتر به حجابشان افتخار کنند و با تبلیغات مسموم دست از آن برندارند و کسانی که رعایت نمی‌کنند بدانند در زمین چه کسی کار می‌کنند و طبق فرمان فطرت و عقل خود، کار کنند.

وی گفت: طرح نور که از ۲۵ فروردین با ورود نیروی انتظامی اجرایی شده است باید همراهی همه دستگاه‌ها را به دنبال داشته باشد و با همراهی حدود ۲۰ اداره که در این حوزه وظیفه دارند، شاهد آثار آن در جامعه باشیم.

آیت الله مهدوی افزود: ۷ ماه است فلسطین با ۳۵ هزار شهید که بیشتر آنان زنان و کودکان هستند، توسط کسانی که ادعای آزادی و حقوق بشر می‌کنند مورد تهاجم قرار گرفته است، از برکات طوفان‌الاقصی و وعده صادق این بود که در کشورهای اروپایی و آمریکایی که مورد بمباران خبری و تحریف اخبار هستند، دانشگاه‌های آن‌ها محل تجمع دانشجویان معترض است، جریانی برای حمایت از فلسطین به راه افتاده است.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید