سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد محمودی، ظهر امروز _جمعه، چهارم اسفند_ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: حضرت مهدی (عج) در دعا خود مختص به خود صفات جامعه منتظر است مشخص نموده‌اند، در این دعا امام زمان (عج) اولویت‌های صفات اخلاقی و معنوی را بیان کرده‌اند این اوصاف تمدن ساز است، در این نیایش درس بزرگی برای انسان نهفته است، در این نیایش نسبت به رعایت عفاف و حجاب به ویژه در بانوان تاکید شده است.

وی افزود: امام زمان (عج) در این نیایش می‌فرمایند عدالت، شفقت و مهربانی باید سرمشق همه‌ی مسئولین باشد، در این راستا پیامبر اکرم (ص) خطاب به مدیران تاکید می‌کنند یک ساعت اجرای عدالت با ۷۰ سال عبادت برابر است. زیرا عدالت شیرین‌تر عسل و بوی خوشی بهتر از مشک دارد، حضرت علی (ع) در نامه‌ای به مالک اشتر خاطرنشان می‌کنند نور چشم مسئولین باید عدالت و مهربانی نسبت به مردم در عملکرد باشد.

امام‌جمعه موقت اصفهان ادامه داد: امام زمان (عج) همواره خطاب به مردم نسبت به رعایت انصاف و رفتار نیکو تاکید می‌کنند، خوشبختانه این دعای امام زمان (عج) امروز در کشور ما در حال اجرا است.

وی افزود: امروز دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی بسیار گسترده است و طبق آمار ایران امروز امن‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود، امروز کشور ما قطب پزشکی خاورمیانه شناخته می‌شود، بنابراین در هیچ مقطع زمانی خدمات به مردم به حدی نرسیده است. مردم ایران نیز هموار منصف بودند و همواره پشتیبان انقلاب بودند و خوشبختانه هرسال شاهد حضور پر رنگ تر مردم در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم.

امام‌جمعه موقت اصفهان با اشاره به مناسبت میلاد حضرت مهدی (عج) گفت: میلاد این ذخیره الهی به عنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نام گذاری شده است، حقیقتاً سربازان امام زمان زمینه ساز حکومت عدل جهانی هستند که بدون چشم داشتی به فعالیت می‌پردازند، این عزیزان امنیت را برای جامعه به ارمغان می‌آورند، مبارزه با انواع خرابکاری‌ها و تروریسم، مبارزه با فسادهای اقتصادی، صیانت از اقوام مذهبی، فرقه‌ای در مقابل نقشه‌های شوم معاندین، از جمله مهمترین خدمات این عزیزان است،

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد محمودی تاکید کرد: استان اصفهان از صنایع و مراکز مهمی برخوردار است و همواره مورد طمع دشمنان قرار گرفته اما با همت سربازان گمنام امام زمان امروز در تأمین امنیت این مراکز مهم دست برتر را داریم. اشرافیت و اقتدار سربازان گمنام امام زمان (عج) ناشی از ایمان این عزیزان است.

امام‌جمعه موقت اصفهان ادامه داد: پایه و اساس دینداری برطرف کردن چالش‌های جامعه است و این موضوع در گروه حضور در انتخابات است، هفته آینده انتخابات سرنوشت ساز خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد، امیدواریم مردم با حضور همگانی مانند همیشه به پای صندوق‌های رأی رفته و تکلیف خود را ادا کنند، از نظر مقام معظم رهبری شرکت در انتخابات حق و تکلیف است، حق مردم است که در تصمیم گیری های مهم کشور سهیم باشند، بنابراین عدم حضور در انتخابات بر مشکلات می‌افزاید.

وی تصریح کرد: برای حراست از امنیت و اقتدار کشور باید در انتخابات شرکت نموده و افراد اصلح را انتخاب کنیم، امیدواریم هفته آینده مردم با حضور در انتخابات نقشه دشمنان را برهم بزنند.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید