سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی، ظهر امروز _جمعه هشتم دی_ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در اصفهان اظهار کرد: پیامبر (ص) می‌فرمایند مسلمانان بترسید از ظلم، در این راستا نباید تصمیم برای ظلم بر دیگران را بگیرم زیرا روز قیامت ظلم به ظلمات تبدیل می‌شود.

وی افزود: براساس کلام قرآن مجید از جمله کسانی که وارد بهشت می‌شوند، کسانی هستند که از مال خود انفاق و بعد از گناهان خود استغفار می‌کنند، همچنین قرآن به کسانی که از خدا ترس دارند وعده بهشت داده است، زیرا در صورتی که خوف از گناه وجود نداشته باشد از اهالی نجات نخواهیم بود و به بهشت وارد نخواهیم شد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روز ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز زن ادامه داد: رسول اکرم (ص) می‌فرمایند از خدا بترسید از اینکه به همسر خود ظلم کنید، زیرا همسران شما مادر فرزندان شما هستند بر همین اساس ضرورت دارد به همسر خود محبت کنید، پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند پیامبر از کسی خشنود می‌شود که حضرت زهرا از او خشنود شود، امروز برخی از جنایتکاران غربی زن را به بردگی و لذت جویی کشیده‌اند سعی بر فریب بانوان اسلام دارند، در صورتی که طبق اسلام حقوق مردان و زنان مساوی است و حتی در بسیاری از مواقع بانوان الگو مؤمنان خطاب شده است و پیامبر اسلام (ص) بانوان را به گلی تشبیه کرده‌اند که وظیفه‌ای مهم مبنی بر تربیت فرزندان مجاهد بر عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: هرگاه استکبار جهانی نقشه‌ای کشیده است، مردم وارد صحنه شده‌اند و چنان مشتی بر دهان آمریکا و استکبار زده‌اند و نقشه‌هایش را خراب کرده‌اند، آمریکا که هزینه‌های فراوانی برای ضربه زدن به انقلاب در سال ۸۸ کرده بود، اما مردم ایران چنان مشتی آهنین بر دهان آمریکا زدند. تا مردم فدایی اسلام و قرآن هستند بنا بر گفته امام (ره) قطعاً آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند، زیرا اگر می‌توانست همان روزهای ابتدایی انقلاب این کار را می‌کرد، امروز که به لطف خدا ایران به قدرتی دست یافته که هیچ قدرتی در جهان جرئت مقابله با ایران را نخواهد داشت.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: امام خمینی در روز یازدهم دی گروهی متشکل از علما و بانوانی فرهیخته رو به نزد گورباچوف فرستادند، پیام امام خمینی (ره) به رهبر جماهیر شوری این بود که فروپاشی جماهیر به دلیل مشکلات سیستم اقتصادی نیست، بلکه مشکل شما فراموش کردن خدا است و گورباچوف نیز چندی بعد به این اشتباه خود اقرار کرد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی ضمن گرامیداشت سالروز رحلت آیت الله مصباح و شهادت سردار سلیمانی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری شهادت حاج قاسم سلیمانی تحولی را در جهان اسلام ایجاد کرد و موجب خیرات و برکاتی شد.

وی تاکید کرد: امروز ضرورت دارد خدمات دولت سیزدهم بیشتر برای مردم بازگو شود، زیرا دولت سیزدهم کشور را از مشکلات نجات داد و بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام رساند، امیدواریم بسیاری از مشکلات امروز از جمله تورم و گرانی هرچه سریع‌تر حل شود.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود تاکید فراوانی نسبت به انتخابات داشتند، زیرا امروز دشمن در تلاش است با ایجاد یاس و نا امیدی به دنبال کاهش مشارکت است، ملت مسلمان ناامید نخواهد شد زیرا یاس و نا امیدی مختص کافران است، در این راستا ضرورت دارد در انتخابات حضور پرشور داشته باشیم، رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخابات را عمل تحول دانستند و بر چهار اصل مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت انتخابات تاکید داشتند.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید مجتبی میردامادی ادامه داد: رژیم صهیونیستی با شهادت سردار سیدرضا موسوی بغض خود را نشان داد، امیدواریم به حق خون پاک شهید سید رضی که در کنار حاج قاسم سلیمانی پیروزی و عزت می‌آفرید، شر دشمنان اسلام ریشه کن شود.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید