سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله حاج سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، ضمن تسلیت ایام محرم و سوگواری سیدالشهدا (ع) اظهار کرد: دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر است، برخی ادعا دارند تذکر دادن به منکر باعث دوقطبی شدن جامعه می‌شود، این فکر اشتباه است، تذکر دادن نسبت به منکر باعث ایجاد اتحاد حول معروف در جامعه می‌شود، ما چنین جامعه‌ای می‌خواهیم.

وی افزود: براساس آیات قرآن کریم، وقتی در جامعه تمام مردم نسبت به منکر تذکر دهند، اتحاد و انسجام ایجاد می‌شود، مسئولان و نمایندگان مجلس و قوه قضائیه در این زمینه با جدیت عمل کنند و با وضع قوانین مناسب و مجازات بازدارنده، سبب تأمین امنیت روانی جامعه شوند.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ترویج فساد و منکر در جامعه نتیجه ترک فعل مسئولان است، مجازات‌های مالی فعلی در برابر فساد بازدارنده نیست و برای عده‌ای بی‌معنا است، البته بسیاری از مروجان فساد و بی‌حجابی در جامعه غافل هستند و از عقبه این هجمه بی‌خبر هستند.

وی افزود: بی‌حجابی به تعبیر رهبر معظم انقلاب، حرام سیاسی و شرعی است، مسئولان باید با کسانی که در رابطه با فساد و کشف حجاب با خارجی‌ها در ارتباط هستند، محکم برخورد کنند، مطالبه‌گری خواهران و برادران نسبت به این موضوع در اصفهان و ایران، نشان از هوشیاری آن‌ها است.

حضرت آیت‌الله حاج سیدابوالحسن مهدوی بیان کرد: امروز غرب برای سوءاستفاده‌های خود حتی برای کارهای غیرعقلانی خود مانند ترویج همجنس‌بازی، قانون وضع می‌کنند، امروز دست ما برای داشتن دلایل عقلی حجاب پر است.

وی خاطرنشان کرد: عفت و حیا نشان از حیات است، نداشتن عفت چون حیوانی زیستن است، البته مشکلات اقتصادی از دیگر مصائبی است که به دل انسان رنج می‌دهد، اگرچه دولت سیزدهم هم تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهد، اما دشمنی‌ها و خیانت‌هایی در کار است.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه بقای دین دستاورد قیام اباعبدالله الحسین (ع) است، گفت: هر انسانی هر صفتی را که نیاز داشته باشد، به کامل‌ترین حالت در کربلا مشاهده می‌کند، اگر کسی نیاز به ایثار داشته باشد، کمال ایثار را در عاشورا می‌بیند، اگر عفو و گذشت نیاز داریم، بالاترین عفو در کربلا نمایان است.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید