سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت حجت‌الاسلام حاج سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به اینکه قصاص به معنای حیات جامعه است، اظهار کرد: حدود اسلام یا قصاص ظلم نیست بلکه حیات است. اگر قاتلی اعدام شد سایر جانیان حساب دستشان می‌آید. امنیت و حیات جامعه به اجرای حدود اسلامی و قانون است.

وی با اشاره به حضور جمعی از ارتشیان در نمازجمعه امروز خاطر نشان کرد: تعاونی مسکن ارتش چندین سال قبل مبالغی از متقاضیان گرفته اما کاری نشده است. باید مسؤول این اقدام مشخص شود و پاسخگو باشد.

حضرت حجت‌الاسلام حاج سید مجتبی میردامادی به ارزش و اهمیت تخت فولاد اصفهان اشاره کرد و گفت: هزاران انسان بزرگ و شخصیت ارزشمند در این سرزمین مقدس و تاریخی دفن شده و بعد از بقیع و وادی السلام بزرگترین است.

خدمات شهرداری در بخش‌های مختلف قابل تقدیر و ستودنی است

امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: بهترین مردم کسی است که برای مردم سود داشته باشد. خدمات شهرداری در بخش‌های مختلف قابل تقدیر و ستودنی است و جا دارد به صورت ویژه از همه خادمان در این زمینه تشکر کنیم.

وی با تسلیت سالروز شهادت امام محمدتقی (ع) اظهار کرد: این امام عزیز نشان دادند امامت به سن و سال وابسته نیست. افرادی بودند سن امام را اشکال کردند. بالغ بر سی هزار مسئله طی سه ماه از امام نهم پرسیدند و ایشان همه را پاسخ دادند؛ علم لدنی علمی است که خداوند متعال عنایت می‌کند و پیامبر اسلام و حضرت جوادالائمه دارای این علم لدنی بودند.

میردامادی با تبریک سالروز ازدواج امیرالمومنان با حضرت زهرا افزود: متأسفانه این موضوع و حواسی آن خانواده‌ها و جامعه را متلاطم کرده است. فلسفه ازدواج تشکیل زندگی مشترک است و نباید با تجملات و چشم و هم‌چشمی جلوی ازدواج‌اسلامی را سد کرد.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: خداوند انسان و غیرانسان را زوج آفریده است. ازدواج ساده و آسان دستور اسلام است و علی و فاطمه مصداق زوجی هستند که این امر مقدس را به بهترین شکل ممکن اجرا کردند و اگر به دستورات و آموزه‌های اسلام عمل کنیم مشکلاتمان حل خواهد شد.

میردامادی به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمعه دانشمندان هسته‌ای اشاره کرد: مردم باید بدانند چه کارهایی انجام شده و نظام چه خدماتی به آنها ارائه داده است.

وی با بیان اینک ایشان درباره کارایی صنعت هسته‌ای در امور فنی، اقتصادی، سلامت و دیگر بخش‌ها اشاره کرده‌اند، گفت: چه کسی باور می‌کرد کمتر از نیم قرن کشور ایران با وجود این همه تحریم و توطئه امروز به این سطح از علم و دانش و فناوری برسد که دنیا روی آن حساب کند.

امام جمعه موقت اصفهان در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای لایحه عفاف و حجاب، گفت: مردم از این رفتارهای غیر اسلامی و زننده نگران هستند؛ صراحت و اقتدار لازمه نجات و رهایی ما از دست این مسائل و توطئه‌های شوم بدخواهان و دشمنان است.

حضرت حجت‌الاسلام حاج سید مجتبی میردامادی در خطبه اول نماز جمعه این هفته اصفهان نیز گفت: تقوا کلیدی است که طبق وعده خداوند اگر کسی آن را رعایت کند، خدا با این کلید درهای بسته را بر روی بندگانش می‌گشاید و روزی را برای آنان تسهیل می‌کند. شفاعت شدن زمینه می‌خواهد و فردی که قیامت را باور ندارد یا نماز نمی‌خواند مشمول شفاعت نمی‌شود.

وی تصریح کرد: شفاعت وسیله‌ای برای ارتباط، امید و تحول است. نمونه این مهم فرزندان یعقوب بود به برادرشان یوسف نبی ظلم کردند اما روزی هم ابراز ندامت کردند و حضرت یعقوب آنها را ناامید نکرد و برایشان طلب بخشش کرد.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید