سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید احمد محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان، اظهار کرد: دشمنان انقلاب و اسلام راهبرد اساسی خود را با دو رویکرد کتمان و تحریف پیش گرفته‌اند.

وی ادامه داد: از این رو در مقابل این رویکرد که منجر به انحراف اذهان و افکار عمومی می‌شود، روشنگری در مسیر درست انقلاب صورت گیرد.
امام جمعه موقت اصفهان گفت: خداوند در قرآن تذکر داده است که ایام الله‌ها برای مردم تبیین شود، ایام الله روزی است که سرنوشت ملت‌ها را تغییر می‌دهد که ما نیز در نظام جمهوری اسلامی ایران از این ایام الله‌ها بسیار داریم.

وی شب پیروزی انقلاب، تمام روزهای دهه فجر، هشت سال دفاع مقدس، سیزدهم آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکای جنایتکار، دوازدهم فروردین که ۹۹ درصد از مردم پاس صندوق‌های رأی آمدند، حماسه ۹ دی، فتنه ۸۸، تشییع سردار سلیمانی و تشییع شهید حججی را ایام‌الله برشمرد و گفت: روزی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سیلی محکم بر پیکر آمریکایی‌ها و پایگاه عین‌الاسد وارد کرد، روز دیگری از ایام‌الله است، از این رو باید در این ایام، ایام الله‌ها را برای دنیا مطرح کنیم تا همگان بدانند این انقلاب کاملاً ویژه است.

حجت‌الاسلام محمودی خاطر نشان کرد: اگر تغییرات سیاستمداران و تحلیلگران سیاسی اوایل انقلاب را بررسی کنیم درمی‌یابیم، چه اتفاق عجیبی رخ داده است، به همین جهت است که دشمن اقداماتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه دشمنان در مذاکرات دنبال سه مسئله بودند، افزود: یکی مسئله ولایت فقیه بود، آن‌ها گفتند حکومت و سیستم شما با سیستم دنیا همخوانی ندارد، نمی‌دانند که نظام حکومت اسلامی برگرفته از ولایت فقیه و مردم‌سالاری دینی و مبتنی بر ولایت مشروع الهی است، بحث ولایت فقیه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیست بلکه کلامی و مبتنی بر اصول و کلام دینی است.

امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: مسئله بعدی مطرح شده در خصوص شورای نگهبان است و این در حالی است که شورای نگهبان را مبانی دینی به ما داده است؛ سومین مسئله نیز مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی است.

وی اضافه کرد: از این رو می‌بینیم که اقداماتی را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روا داشتند و این ارگان را تحریم کردند، همچنین برنامه‌هایی دارند چون می‌دانند ملت و نظام ایران مقابل زیاده‌خواهی‌های استکبار ایستاده‌اند و آنها تحرکاتی راه‌اندازی کردند که از روی استیصال است.

حجت‌الاسلام محمودی تصریح کرد: ملت مسلمان ایران در مقابل دسیسه‌های دشمنان ایستاده است و باید توجه داشته باشیم منفعلانه برخورد نکنیم.

وی با اشاره به بیست و نهمین اجلاسیه نماز و پیام رهبر معظم انقلاب گفت: یکی از مصادیق تقوا نماز است و نماز در قرآن مجید اهمیت بسیار زیادی دارد به طوری که اگر نماز باشد مسائل دیگر هم خود به خود حل خواهدشد.

امام جمعه موقت اصفهان یادآور شد: نماز مسئله مهمی است که مسؤولان محترم باتوجه به بیانیه رهبر معظم انقلاب در اجلاسیه اخیر نماز باید همت کنند تا نماز همیشه در صدر اولویت‌ها قرار گیرد و یکی از مصادیق آن نماز جمعه است.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید