سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: مؤمن کسی است که خدا و اولیای خدا را دوست دارد و از دشمنان خدا بیزار است و کسی که بخواهد هم با دوستان و هم دشمنان خدا دوست باشد، مؤمن نیست. از دیگر صفات مؤمن این است که عشق و حب به خداوند را با هیچ چیز دیگری معاوضه نکند.

امام جمعه اصفهان گفت: پیامبر اکرم (ص) پیش از تولد امام رضا (ع) در حدیثی پیرامون ایشان صحبت کرده و فرموده بودند پاره تن من روزی در سرزمین خراسان دفن خواهد شد و هیچ گناه‌کاری به فرزند من مراجعه نمی‌کند مگر اینکه خداوند متعال گناهانش را بخشیده باشد.

وی با اشاره به روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، افزود: شهرداری نماینده و نشان‌دهنده فرهنگ یک شهر و منطقه است و نقش مهمی در زیبایی شهر ایفا می‌کند؛ در اصفهان کارهای بزرگی طی سال‌های گذشته مثل مترو، سالن اجلاس، نمایشگاه انجام شده و سالن گلستان شهدا نیز پیشرفت خوبی داشته است.

طباطبایی‌نژاد عنوان کرد: مالیات موضوعی است که در تمام دنیا رواج دارد اما برخی از پرداخت مالیات فرار می‌کنند در حالی که بالاخره مجبور به پرداخت می‌شوند، البته کسی در ادارات حق توهین و فحاشی به مردم را ندارد و اگر تخلفی صورت گرفته باید با احترام به آن رسیدگی کنند.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: به برخی اعلام می‌کنند که برای مثال ۲۰۰ میلیارد باید پرداخت کنی تا راهی زندان نشوی و پس از آن حساب می‌کنیم که اگر مالیاتت کمتر بود به شما برمی‌گردانیم، سوال این است این چه قانونی است که وضع کرده‌اند؛ مالیاتی که مردم را از دین اسلام دور کند مالیات نیست.

وی اضافه کرد: تحریمی که دشمن بر ما تحمیل کرده است در هیچ جای دنیا وجود ندارد ولیکن دیدیم که بنزین تولید داخل ما به کشور ونزوئلا فروخته شد، دنیا تعجب کرد که ایران چگونه با وجود تحریم‌ها نفت‌کش‌های سوخت‌رسان را به ونزوئلا ارسال کرد که جای بسی افتخار دارد.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید