سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله سید‌ یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان اظهار داشت: انسان‌ها معمولاً برخی از کلیات را می‌فهمند اما در مصداق اشتباه می‌کنند؛ انبیا برای این آمده‌اند که مصداق واقعی را به انسان‌ها نشان دهند.

امام جمعه اصفهان افزود: همه مردم می‌دانند خدایی هست که باید آن را عبادت کرد اما برخی مصداق آن را اشتباه می‌کنند، مانند افرادی که به اشتباه ماه، خورشید، ستاره و بت را می‌پرستند؛ همچنین بشر می‌داند قدرتی وجود دارد که اگر انسان به وی پناه ببرد، به انسان کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: اولیا گفته‌اند خداوند یکتاست که لیاقت پرستش دارد، خداوند نعمت‌های بزرگی به ما داده است که از آن‌ها غافل هستیم و گمان می‌کنیم کفار نعمت‌های بیشتری از ما دارند در حالی که خدا را نیز نمی‌پرستند؛ اما کسی که نعمت خداوند را فقط خوردنی و پوشیدنی بداند، سخت در اشتباه است.

طباطبایی‌نژاد ادامه داد: فقیر کسی است که ولایت خداوند را نداشته باشد زیرا ولایت اصلی‌ترین نعمت است؛ نعمت ایمان به خداوند از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی است که به ما داده شده است، زمانی نعمت انسان کامل می‌شود که علاوه بر امنیت، غذا و سلامتی، ایمان به خداوند نیز داشته باشد.

امام جمعه اصفهان همچنین بیان داشت: این‌که اموال زیادی داشته باشید اما در راه غیر خدا خرج کنید، نعمت محسوب نمی‌شود، نعمت فقط در خوردن و آشامیدنی نیست و نعمت اصلی دین و ایمان است که باید شکرگزار آن باشیم؛ اگر به خدا ایمان داشته باشیم و شاکر خدا باشیم ما را عذاب نخواهد کرد.

وی افزود: هیچ نعمتی را نمی‌توان با نعمت امامت و رهبری مقایسه کرد، با راهنمایی آن‌هاست که سایر نعمت‌ها درک می‌شود؛ خداوند نسبت به نعمت هدایت و انبیا و اولیا منت گذاشته است یعنی این‌ها بهترین نعمت‌ها هستند و گاهی باید از مال و جان برای این نعمت‌ها گذشت؛ همه چیزهایی که خداوند به ما داده است اگر درست استفاده شوند نعمت هستند اما اگر بیجا خرج شوند، نغمت می‌شوند.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به راهپیمایی مردم در ۱۳ آبان گفت: از مردم کشور تشکر می‌کنم در روز ۱۳ آبان که روز استکبار ستیزی است بهتر از سال‌های قبل حضور پیدا کردند، وقتی دشمن بیشتر دشمنی می‌کند ما هم باید دشمنی خودمان را بیشتر اظهار کنیم؛ در همه جا مردم حضور خوبی داشتند و اظهار تنفر از کشورهای آمریکا و انگلیس و سایر کشورهای همراه آن‌ها کردند.

امام جمعه اصفهان با بیان این‌که ترامپ کمک می‌کند، دشمن را به خوبی بشناسیم، گفت: در جهان فسادهای زیادی می‌کنند، آن‌ها علم دارند اما رهبری ندارند که آن‌ها را هدایت کند، هزاران نفر را می‌کشند و خم به ابرو نمی‌آورند اگر ما یک مرتد را بکشیم، ضد حقوق بشر می‌شود.

وی با اشاره به این‌که این‌ها دزد سر گردنه هستند، بیان داشت: علنی دزدی می‌کنند و به آن افتخار می‌کنند، تاکنون در جهان آدمی به این فاسدی نبوده است که می‌گوید ما نفت سوریه را دوست داریم و مأموران ما باید برای حفاظت از آن در سوریه باشند، مشتی از حیوانات در دنیا زندگی می‌کنند و خفه هستند؛ به جای این‌که به مردم بگوییم آن‌ها جنایتکار هستند، ترامپ خودش این موضوع را نشان می‌دهد، دشمن حیله‌گیری که خودش را دوست نشان می‌دهد، مشکل است.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو گفت: هفته وحدت را باید گرامی بداریم که از یادگاران امام خمینی (ره) است، همگی باید به ریسمان الهی چنگ بزنیم و کنار یکدیگر باشیم؛ طبق سخن قرآن نباید حتی به کفار فحش بدهیم.

امام جمعه اصفهان در پایان تصریح کرد: هفته دیابت را نیز داریم، برخی بیماری‌ها هستند که اگر توجه کنیم به آن‌ها مبتلا نمی‌شویم، اگر بیمار شویم برای خودمان و دولت نیز خرج ایجاد می‌شود؛ دیابت یک بیماری مخفی است که نباید آن را شوخی بگیریم، سبب از کار افتادن چشم و کلیه می‌شود.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید