سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

امام جمعه محترم اصفهان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: خودم و همه شما نمازگزاران را به تقوای الهی و ترک معاصی دعوت می‌کنم؛ خداوند ماه رمضان را میدان مسابقه برای خلق قرار داده است و امیدواریم‌ از این ماه پرعظمت بهره کافی را ببریم.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد با اشاره به فرازی از صحیفه سجادیه ادامه داد: خوب به جا آوردن روزه ماه رمضان به این معنی است که انسان در مسیر خدا قرار گیرد و هیچ‌کدام از اعضای انسان در مسیر گناه قرار نگیرد؛ ماه رمضان با سایر ماه‌ها فرق دارد و باید روز‌های انسان در این ماه با بقیه روز‌ها فرق داشته باشد.

وی تصریح کرد: این‌که انسان روزه باشد اما مانند قبل گناه انجام دهد، فایده‌ای ندارد؛ همان‌طور که مکان‌ها در خصوص انسان شهادت می‌دهند، روز‌ها نیز شهادت می‌دهند که انسان در شب و روز ماه رمضان چه اعمالی انجام داده است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد افزود: نماز شب آثار زیادی برای انسان دارد و خیلی خوب است در شب‌های ماه رمضان این عمل‌ را به جا بیاوریم، در خصوص کیفیت نماز‌ وتر روایات زیادی آمده است اما حتماً که نباید همه اعمال نماز وتر را انجام داد، اگر نمی‌توانیم نماز را ساده بخوانیم اما حتما بخوانیم؛ شب و روز ماه‌ رمضان فرصت طلایی است و امیدوارم بهره کافی را ببریم.

امام جمعه اصفهان همچنین با اشاره به مناسبت‌های پیش رو عنوان کرد: ۱۲ رمضان روز عقد اخوت بین پیامبر و امیرالمؤمنین است، فلسفه این کار پیامبر این بوده است که مسلمانان با یکدیگر دوست و برادر باشند، باید همواره حق برادری را نسبت به همسایه‌ها، هم‌کیشان و خانواده ادا کنیم.

وی تصریح کرد: اشتباه کردیم و به خصوص در موضوع بچه‌دار شدن به سمت غرب رفتیم، جمعیت جوان کشور در حال کاهش است، خلاف قرآن است که به خاطر ترس از فقر بچه‌دار نشویم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به میلاد امام حسن(ع) گفت: در این روز سفارش شده است که بیشتر از سایر روز‌ها صدقه داده شود، سیره امام سوم این بوده است که به سایرین به خصوص ارحام کمک می‌کرده است.

امام جمعه اصفهان بیان داشت: گاهی از مرحله دینی پرت هستیم، اگر کسی بخواهد حرف دینی بزند، صحبت‌هایی را نسبت به وی انجام می‌دهند، باید از دادستان بابت دستورالعمل جهت جلوگیری از برخی مفاسد اجتماعی چون مسأله دوچرخه‌سواری زنان، داشتن سگ یا بی‌حجابی تشکر کنم؛ جالب است که در کشور اسلامی وقتی دستور درست داده شده، نسب به وی حرف‌های بدی زده شود.

وی ادامه داد: اگر روز قیامت را قبول دارید، بدانید در آن روز با همان محشور می‌شوید، مرد است اما دادش برای بی‌حجابی بلند است؛ برخی مردان فاسد هستند و برای سوءاستفاده صحبت می‌کنند، اگر انسان با خدا نباشد، اسیر و ذلیل است؛ اگر حزب‌الله در برابر شیاطین انس و جن کوتاه بیاید که فاتحه خوانده است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در خصوص سخنان اخیر ترامپ به سفارت سوئیس، عنوان کرد: دیوانگی حدی دارد، این‌ها شوخی نمی‌کنند بلکه ایران را نمی‌شناسند، فکر می‌کنند حضور ناو‌ها در خلیج فارس ما را می‌ترساند؛ آن‌ها مؤمن را نمی‌شناسند، کسی که دین نداشته باشد، ترسو است مانند افرادی که در کشور سنگ آن‌ها را به سینه می‌زنند.

امام جمعه اصفهان افزود: رهبر معظم انقلاب با قاطعیت گفتند مذاکره با آمریکایی‌ها سم است، مذاکره برای آب و هوای کشور ما نیست و راجع به موشک‌های ما است، می‌خواهند برد موشک‌ها کم شود تا نتوانیم به آن‌ها ضربه بزنیم. اگر این مذاکره را قبول کنیم؛ یکی دیگر موضوع ارزش پیدا کردن ما در سایر کشور‌ها است، حرف ما آزادی، استقلال، صداقت و عمل به تعهد است که کسی نباید با آن مخالف باشد.

وی خاطر‌نشان کرد: کشوری که نفوذ نداشته باشد به درد نمی‌خورد، دشمن اگر قدرت پیدا کند دیگر به نزدیکان خودش نیز رحم نمی‌کند.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید