سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

امام جمعه محترم  اصفهان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: یک درخت کامل نیست مگر اینکه ثمره پاک و خوب تحویل بشر بدهد، همچنین دین کامل نیست مگر اینکه این دین بتواند انسان را از گناه و محارم خارج کند و اگر دین توانست انسان را از گناه خارج کند این دین درست است و ضعیف نیست.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد به دو مناسبت پیش رو اشاره کرد و افزود: پنجم دی ماه سالگرد تأسیس یگان حفاظت هواپیمایی است و بعد از اینکه جنایاتی در مسافرت‌های هوایی انجام شد، امام دستور تأسیس این یگان را دادند تا امنیت مسافران هوایی تأمین شود و مناسبت دیگر روز ثبت احوال است.

وی بیان کرد: از استعفای نمایندگان و مسائل مربوط به آب حمایت کردیم چرا که نمایندگان صدای مردم را به دولتمردان رساندند؛ فعالیت‌های خوبی هم شد و رئیس جمهور هم دستوری به جهانگیری نوشته است که با توجه به اهمیت زاینده‌رود برای زندگی مردم و همچنین کشاورزی، صنعت و گردشگری پیشنهاد نمایندگان محترم را بررسی و در هیأت دولت مطرح شود.

نمایندگان دیگر به محل کار خود بروند

طباطبائی‌نژاد تصریح کرد: نظر ما این است که آقایان نمایندگان باید این دستور را پیگیری کنند تا قدم مثبتی برداشته شود اما نمایندگان از نظر استعفا نباید دیگر کار را ادامه دهند و مجلس را ضعیف نکنند و در هفته آینده به در محل کار خودشان حاضر شوند تا انشا الله گام درستی برای این کار برداشته شود.

امام جمعه اصفهان همچنین اذعان داشت: دولت‌مردان بدانند که اصفهان و استان اصفهان به اندازه یازده استان کوچک مالیات می‌دهد، اگر این مالیات‌ها را می‌خواهند باید برای اصفهان هزینه کنید؛ اگر درآمد می‌خواهنند باید بگذارند صنایع سر پا باشد و همان‌طور که می‌دانید سال گذشته قسمتی از ذوب‌آهن به خاطر کمی آب مختل ماند.

وی بیان کرد: روز سه شنبه آینده بیست و پنجم برج مسیحی تولد حضرت مسیح است و این ولادت را که معجزه‌ای جهانی بود تبریک عرض می‌کنم، چرا که این ولادت بر خلاف طبیعت انجام شد یعنی مادری بدون پدر، فرزندی را به وجود آورد، اما خداوند در قرآن می فرماید: مثل عیسی بن مریم مثل آدم است. تعجب نکنید و این جریان یک خدا شناسی کامل است.

آمریکا روز به روز رو به افول است

طباطبایی‌نژاد در ادامه گفت: متأسفانه کسانی که در سطح دنیا ادعای پیروی از این دین را دارند و درحالی که این پیامبر مصداق مهربانی است ولی بویی از محبت و مهربانی حضرت مسیح را نبرده‌اند.

امام جمعه اصفهان خاطر نشان کرد: بدانید عزیزان که ابرقدرت آمریکا روز به روز رو به افول، اضمحلال و از بین رفتن است و از خداوند می‌خواهیم که ما را از شر این دولت‌ها در امان دارد.

وی در خطبه اول نماز جمعه این هفته نیز راجع به این سؤال که چرا خداوند به شیطان مهلت داد گفت: امیرالمؤمنین در نهج‌البلاغه می‌فرمایند خداوند به دو جهت به شیطان مهلت می‌دهد یک به خاطر اینکه بیشتر گناه کند تا عذابش بیشتر شود و دیگری به خاطر اینکه می‌خواست انسان را به وسیله شیطان امتحان کند و خالص از ناخالص جدا شود.

انسان در میدان نبرد رشد می‌کند

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: بدانید عزیزان که ابرقدرتی آمریکا روز به روز رو به افول، اضمحلال و از بین رفتن است و از خداوند می‌خواهیم که ما را از شر این دولت‌ها در امان دارد.

وی همچنین در خطبه اول نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: انسان موجودی است که در سختی‌ها رشد می‌کند و اگر بخواهد قوی باشد، باید در میدان نبرد باشد، باید دشمنی داشته باشد تا مشخص شود چه کسی به خدا و قیامت اعتقاد دارد و چه کسی ندارد؟

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به شعری عربی تصریح کرد: کسی که طلب مقام بالا را می‌کند، باید شب زنده‌دار باشد و اگر عزت می‌خواهیم باید شب زنده‌دار باشیم؛ کسی که مروارید می‌خواهد، باید غواصی کند و ریسک کند تا بتواند آن را به دست بیاورد.

طباطبائی‌نژاد مطرح کرد: دل باید به یاد خدا باشد و یکی از چیزهایی که انسان را به شیطان نزدیک می‌کند غافل شدن از یاد خداست؛ باید انسان مدام در حال ذکر خداوند باشند، آن هم نه زبانی بلکه قلبی، یعنی هنگامی که می‌گوییم لا اله الا الله به دلمان بفهمانیم که خدایی غیر از او نیست، نه اینکه تنها به زبانمان جاری کنیم.

امام جمعه اصفهان در پایان گفت: در روز قیامت انسان‌هایی که فریب شیطان را خورده‌اند، می‌گویند ای کاش به اندازه مشرق تا مغرب بین ما فاصله بود، اما چه فایده که دیگر حسرت جایی ندارد.

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید