سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

امام جمعه محترم اصفهان ظهر امروز در خطبه‌های جمعه شهر اظهار کرد: برخی از برادران در شعارهای نماز جمعه اصفهان در خصوص تذکر به مجلس و شورای نگهبان نکاتی را مطرح کردند؛ در رابطه با تصویب لایحه FATF باید گفت که آن چه مجلس شورای اسلامی تصویب کند و شورای نگهبان هم به آن ایرادی نگیرد و رهبر معظم انقلاب هم مخالفتی با آن نداشته باشند به این معناست که باید به آن احترام گذاشت و مخالف آن اقدامی نکرد، این قوانین توسط کسانی تصویب شده است که به آن‌ها رأی دادیم، نباید علیه قانونی که مجلس تصویب کرده حرف خلافی زده شود.

 آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد با بیان این که نماینده‌ای که مخالف تصویب یک قانون بوده نباید پس از تصویب آن علیه آن قانون دیگر حرفی بزند، خاطرنشان کرد: نباید ذهن مردم را مشوش کرد، نباید علیه قانون حرفی زد اگر قانونی را مجلس تصویب کرد باید طبق آن عمل کرد، من نیز به برخی ایرادات این قانون منتقد هستم اما نباید علیه قانون حرفی زد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به دلاوری‌های نیروی انتظامی بیان داشت: قسمت عمده امنیت کشورمان به خصوص امنیت داخلی توسط نیروهای خادم نیروی انتظامی تأمین می‌شود و در مسائل مختلف بخشی از این نیروها به شهادت می‌رسند.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به روز پست و تلاش شبانه روزی آن‌ها، عنوان کرد: از هیأت‌های مذهبی استان اصفهان که ارادت خود به حضرت سیدالشهدا(ع) را به خوبی نشان دادند، تشکر می‌کنم، مردم استان اصفهان نسبت به سایر استان‌ها و نسبت به سال گذشته، مقادیر بیشتری به کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک کردند و پرویز فتاح رئیس کمیته امداد از این حجم از کمک مردم اصفهان شگفت زده بود.

وی با اشاره به شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی به دست منافقین، تصریح کرد: امام خمینی(ره) پس از شهادت این مرد بزرگوار فرمودند که «من به شهید اشرفی اصفهانی ارادت داشتم»، سالگرد شهادت شهید شوشتری را نیز گرامی می‌داریم، انفجاری که به دست مزدوران استکبار رخ داد و جمعی از پرسنل سپاه پاسداران و برادران شیعه و سنی به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به ایام صفر و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) یادآوری کرد: مراسم اربعین امام حسین(ع) مانور سیاسی شیعیان جهان است؛ در این مانور سیاسی نباید اعمالی انجام شود که مخالف نظر عقلا باشد، خودخواه و خودبین نباشیم چرا که با خداخواهی منافات دارد، امید است همه ما سفیر خوبی برای جمهوری اسلامی و مسیر اهل بیت باشیم.

طباطبایی نژاد در خطبه اول نماز جمعه نیز گفت: امام مجتبی(ع) فرمودند هرکسی عزت می‌خواهد و بی‌نیاز باشد بدون آن که مالی داشته باشد باید از ذلت معصیت خدا به سمت عزت اطاعت خداوند حرکت کند، چنین شخصی هم عزت، هم ابهت و هم ثروت دارد.

وی با بیان این که گفته می‌شود باید از عاشورا درس و عبرت بگیریم، اظهار کرد: فرق بین درس و عبرت مهم است، انسان از چه چیزی درس می‌گیرد و از چه چیزی عبرت می‌گیرد، انسان از کارهای نادرستی که انجام شده عبرت می‌گیرد و تجربه آن بی‌ادبی‌ها را تکرار نکند اما درس گرفتن انسان از کارهای خوب است که سعی می‌کند آن کار خوب را تکرار کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان این که بسیاری از افراد که به یاری امام حسین(ع) نشتافتند، توبه کردند که چرا زودتر به یاری امام خود نرفتند یا چرا به موقع به یاری حضرت نرفتند، عنوان کرد: وقتی به امام حسین(ع) خبر دادند که وقت نماز ظهر است حضرت به خواندن نماز ایستادند، برخی از اصحاب در آن لحظه به حضرت اصرار می‌کردند که در هنگام نماز سپر بلای حضرت سیدالشهدا(ع) شوند تا تیرها به حضرت اصابت نکند، این یکی از درس‌های عاشوراست.

وی با بیان این که رضایت خداوند یکی دیگر از درس‌های عاشوراست، تصریح کرد: حضرت سیدالشهدا(ع) از خدا می‌خواست راهی را جلوی رویش قرار دهد که رضایت الهی در آن باشد، حضرت در گودال قتلگاه نیز می‌گفت خداوندا به آن چه تو به آن راضی هستی من نیز رضایت می‌دهم.

امام جمعه اصفهان در تشریح معنای رضا و رضایت، مطرح کرد: رضایت به این معناست که هرکاری خداوند برای تو به وجود آورد رضایت داشته باشیم و از آن خوشحال باشیم، کسی که در قلبش غیر از رضای خداوند خطور نکند خداوند هر چه او بخواهد به او عطا می‌کند؛ همانطور که حضرت زینب(س) در پاسخ به یزید ملعون فرمودند ما از خدا جز زیبایی چیزی نمی‌بینیم، این مقام رضایت الهی است.

 

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید