سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

امام جمعه محترم اصفهان ظهر امروز در نمازجمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: بنا بر آیات قرآن، غافلان از یاد خدا، عقل دارند ولی عقل آن‌ها درست کار نمی‌کند، چشم دارند اما چشم آن‌ها درست کار نمی‌کند و گوش دارند ولی حقایق را نمی‌شنوند.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه یکی از دلایل غفلت از خدا، دوست بد است، افزود: انسان اثرپذیر و موجودی است که خیلی از چیزها روی افکار او اثر می‌گذارند و از همین رو، در روایات، تاکید زیادی بر انتخاب دوست خوب شده است.

وی تاکید کرد: در روز قیامت، برخی دست خود را می‌گزند که چرا راه رسول خدا را انتخاب نکردند و با دوست بد هم نشین شدند؛ حضرت سلیمان می‌فرمایند، کسی را نمی‌توان شناخت مگر با شناخت دوستان و همنشینان وی.

وی در ادامه با اشاره به اتفاق دردناک غرق شدن کشتی سانچی و جان باختن ۳۲ نفر از خدمه این نفتکش، عنوان کرد: بنا بر روایات، کسی که غریق یا مخروب باشد ثواب شهادت را برده است و برای آن‌ها رحمت و مغفرت خدا را آرزو مندیم.

طباطبایی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه امروز روز هوای پاک است، بیان داشت: هوای پاک چیزی نیست که مسؤولیت ان تنها بر عهده دولت‌ها باشد بلکه مردم نیز باید رعایت کنند و حق سایرین را زیر پا نگذارند، اگر کسی ماشین یا موتور دودزا دارد، خودش باید به فکر تعمیر آن باشد یا اگر می‌خواهد تک نفره سوار خودرو بشود، سعی کند از وسایل عمومی استفاده کند.

وی گفت: باید روحیات خود را عوض کنیم و پیاده‌روی و استفاده از دوچرخه را احیا کنیم چرا که اصفهان دومین شهر آلوده کشور است و باید بیشتر رعایت کنیم.

امام جمعه اصفهان با اشاره به روز غزه مطرح کرد: غزه کناره‌ای است که تقریبا ۴۰ کیلومتر طول و ۱۰ کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه دارد و اسرائیلی‌ها آن را یکبار گرفتند و فلسطینی‌ها توانستند مجدد آن را پس بگیرند و همین باعث حمله‌های طولانی اسرائیل به این باریکه برای باز پس‌گیری آن شده است و در جنگ ۲۲ روزه نیز رژیم صهیونیستی در غزه شکست خورد.

وی تصریح کرد: مناسبت دیگر ۲۹ دی یعنی راهپیمایی میلیونی ایرانیان علیه دولت شاپور بختیار در روز اربعین بود که باعث اتفاقات مهمی در کشور و حضور امام خمینی(ره) در ایران شد.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه روز اول بهمن ماه، سالگرد اعدام انقلابی حسنعلی منصور است، بیان کرد: وی به دنبال تصویب کاپیتولاسیون بود و شهید بخارایی او را به درک واصل کرد.

وی افزود: روز ولادت حضرت زینب(س) نیز در پیش است و این روز به روز پرستار نامگذاری شده چرا که ایشان از حضرت سجاد(ع) پرستاری می‌کردند اما این همه برکات ایشان نبود و قیام حضرت امام حسین(ع) را پشتیبانی کردند و جانفشانی در این راه داشتند.

امام جمعه اصفهان در ادامه با اشاره به مشکلات پرستاران، تاکید کرد: اگر دولت بودجه هم کم دارد، حقوق کارمند، کارگر و پرستار را نباید عقب بندازد و این کار غلط و برخلاف اسلام است.

وی ادامه داد: یکی از کارهای اشتباه و غلط ما، تعویق حقوق کارگر است چرا که این موضوع زمینه‌ساز برخی اغتشاشات می‌شود، بیایید یک ماه دستمزد حقوق بگیران بالا را ندهیم، اما حقوق پایین دستان را بدهیم.

طباطبایی‌نژاد عنوان کرد: کارهای مهمی در بهداشت و سلامت انجام شد اما اگر تداوم نداشته باشد خوب نیست و باید روی همه جنبه‌ها سنجش صورت بگیرد تا کار در نیمه رها نشود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در عزل و نصب‌ها به لیافت‌ها توجه کنیم و از خط‌گرایی و سیاسی‌کاری در عزل افراد متخصص دوری کنیم چرا که شیعه دوازده امامی نباید متاثر از این صف‌بندی‌ها شود.

 

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید