سال جهش تولید با مشارکت مردم
|
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) اظهار کرد: هر کسی سه صفت حلمی که جهل جاهل را به خودش برگرداند، حسن خلقی که بتواند با مردم زندگی کند و ورعی که انسان را از معصیت خدا دور کند که در حقیقت همان تقواست، را داشته باشد هم امت پیغمبر و هم بنده خداست.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در مقابل جاهلان باید حلیم باشیم، میلاد امام رضا (ع) را تبریک گفت و به مواردی از تفضلات امام رضا (ع) اشاره کرد و افزود: بسیاری از مشکلات مردم با توجه و توسل به این خانواده حل شده است.

امام‌جمعه موقت اصفهان با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) ادامه داد: همه باید بدانیم رمز مهمی که می‌تواند ما را به عزت، سلامت، قدرت و خیر دنیا و آخرت برساند تقوای الهی است.

میردامادی همچنین به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری اشاره داشت و مطرح کرد: در تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب این نکته وجود دارد که ولایت از خدا، رسول او و ائمه معصومین بوده و در نیابت از امام زمان غایب ولایت با فقها، علما و مجتهدین است و رأی مردم زمانی رأی کامل می‌شود که به وسیله ولی‌فقیه تنفیذ شود و این نشانه این است که در اسلام حکومت، الهی است.

وی در ادامه به سه جهت‌گیری اعلام شده توسط رهبر معظم انقلاب برای دولت دوازدهم اشاره و بیان کرد: یکی از این موارد پرداختن به مشکلات مردم، مسائل داخلی و معیشت و اقتصاد مردم بود که لازم است در این چهار سال به آن پرداخته شود؛ ننگ است برای دولت اسلامی این همه فاصله طبقاتی در آن باشد که بعضی حقوق‌های نجومی دریافت کنند و در جمع کردن آن بمانند و بعضی هم اجاره منزلشان را نداشته باشند.

امام‌جمعه موقت اصفهان تعامل گسترده با دنیا نکته دیگر مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب دانست و اذعان کرد: مقام معظم رهبری هم موافق ارتباط با دنیا هستند، اما رابطه‌ای که هم به ملت‌ها و دولت‌های دیگر کمک کنیم و هم از آن‌ها کمک بگیریم و به هیچ وجه نباید زیر بار مستکبر، دروغ‌گو، متجاوز و خائن برویم؛ در برابر سلطه‌طلبان که امریکا در رأس آن‌هاست باید باصلابت و قدرت ایستاد و مردم هم پشتوانه مسؤولان در این رابطه هستند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی در این بیانات سیاست اسلامی همیشگی خودشان را مطرح کردند که با همه رفیق باشیم اما اگر کسی خواست زور بگوید نپذیریم، چرا که دشمن به دنبال بردگی است نه ارتباط؛ دشمن مشغول دشمنی است منتهی ملت ایران آب دیده شده‌اند و ایستادگی می‌کنند.

میردامادی پرداختن به بحث تحریم‌ها را نکته دیگر مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: نظر ایشان در رابطه با تحریم‌ها فکر بسیار صحیحی است، تا وقتی به این‌ها وابسته باشیم ما را تحریم می‌کنند و تروریست می‌نامند.

وی در ادامه با اشاره به سخنرانی پیش از خطبه‌ها در خصوص آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: به دنبال کارهای فنی و حرفه‌ای و اساسی که اشتغال مملکت را احیا کند بروید تا هم زندگی خودتان خوب شود و هم به کشور کمک کنید.

امام‌جمعه موقت اصفهان تأکید کرد: امروز علی‌رغم میل و خواست دشمن و با وجود همه تحریم‌ها و دشمنی‌ها ما قوی هستیم؛ به خاطر تحریم‌ها نباید عقب‌نشینی کرد، در مقابل تحریم‌ها طوری رفتار نکنید که دشمن احساس کند شما را ترسانده است؛ از به کارگیری جوانان و استعدادهایشان مثل صحنه‌های نظامی خوشحال باشید.

وی با اشاره به ۱۰ توصیه رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور و هیأت دولت، تصریح کرد: امید داریم کابینه این دوره از وزرایی فرهیخته، متدین، متقی و در عین حال جوان، فعال و پرکار تشکیل شود، چون امانتی است که مردم تحویل دولت داده‌اند و نباید در آن خیانت کرد؛ در انتخاب وزرا فقط ضابطه باشد و روابط را کنار بگذارند و بدانیم که هیچ چیزی بزرگ‌تر از خدمت به مردم نیست

امروز برابراست با:


مرورگر شما قدیمی می باشد لطفا آپدیت کنید